فارغ التحصیلان دانشگاهی قم برای حضور در صنعت آماده نیستند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم گفت:فارغ التحصیلان دانشگاهی استان برای حضور در صنعت آماده نیستند، آن‌ها با وجود مشوق‌ها از شرکت در طرح کارورزی استقبال نکردند. مصطفی کاویانی با اشاره به اجرای طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی در استان قم اظهار کرد: سهمیه استان برای این طرح ۶۵۰ نفر بود […]

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم گفت:فارغ التحصیلان دانشگاهی استان برای حضور در صنعت آماده نیستند، آن‌ها با وجود مشوق‌ها از شرکت در طرح کارورزی استقبال نکردند.

مصطفی کاویانی با اشاره به اجرای طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی در استان قم اظهار کرد: سهمیه استان برای این طرح ۶۵۰ نفر بود بود، اما در نهایت ۷۴۰ نفر برای شرکت در طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی در قم ثبت نام کردند.

وی ادامه داد: سیستم آموزشی دانشگاه‌ها در استان قم برخلاف نیاز بازار حرکت می‌کند و فارغ التحصیلان دانشگاهی استان برای حضور در صنعت آماده نیستند، آن‌ها با وجود مشوق‌ها از شرکت در طرح کارورزی استقبال نکردند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم افزود: صنعت یک بنگاه اقتصادی است وبه دنبال منافع خود به سمت دانشگاه‌ها رفته، چون کسب دانش فنی از دانشگاه‌ها برایش ارزان تر از خارج از کشور است، اما دانشگاه‌ها به دلیل عدم هماهنگی نتوانسته اند که به درخواست صنعت پاسخ بدهد، دانشجویان رشته های فنی برای شروع به کار نیازمند این هستند که در دوره‌های فنی و حرفه ای شرکت کنند.

کاویانی با اشاره به فعالیت کانون کارآفرینی اظهار کرد: جلسات این کانون هر هفته برگزار می‌شود و کانون به دنبال ایجاد یک حلقه وصل بین دانشگاه و صنعت در استان قم است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر چهار هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در سال جاری در استان قم صورت بگیرد، ۱۴ هزار فرصت شغلی ایجاد می‌شود و یک درصد نرخ بیکاری استان کاهش پیدا می‌کند.

فارس