آیت الله خاتمی: امروز قرآن در همه عرصه ها زنده شده است / ادبیات و فرهنگ ما باید قرآنی شود

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان با بیان این که ادبیات و فرهنگ ما باید قرآنی شود، گفت: امروز قرآن در همه عرصه ها زنده شد. آیت الله سید احمد خاتمی دراختتامیه چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف استان قم با اشاره به اهمیت بالای محافل قرآنی اظهار داشت: در روایت ها آمده است […]

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان با بیان این که ادبیات و فرهنگ ما باید قرآنی شود، گفت: امروز قرآن در همه عرصه ها زنده شد.

آیت الله سید احمد خاتمی دراختتامیه چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف استان قم با اشاره به اهمیت بالای محافل قرآنی اظهار داشت: در روایت ها آمده است که
بوستان های بهشتی را دنبال کنید که به حمدالله این مجلس، هم مجلس یاد خداست و هم مجلس مومنین و دلدگان قرآن ،که در واقع بوستان بهشتی است.
وی ادامه داد: این مسابقات از افتخارات جمهوری اسلامی ایران است، قبل از انقلاب این خبرها نبود به طوری به ما طعنه می زدند که شما قاری و حافظ قرآن ندارید.
خاتمی ابراز داشت: امروز به برکت جمهوری اسلامی هزاران قاری و حافظ قرآن داریم که از قاریان دیگری که زبانشان عربی است چیزی کم ندارند.
وی افزود: امروز شاهد هستیم که قران در همه عرصه ها زنده شد و در عرصه ای سوری هیچ کم نداریم و در عرصه محتوایی هم قانون اساسی این کشور بر اساس قرآن و عترت نوشته شده است.
عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان ادامه داد: قانون اساسی یک مقدمه دارد که در آن مبانی قرآنی قانون اساسی آمده است، آن چیزی که بی صبرانه در انتظار آن هستیم شکل گیری جامعه اسلامی است.
وی با بیان این که ادبیات و فرهنگ ما باید قرآنی شود، ابراز داشت: در هر مقطعی قرآن الهام بخش ما می باشد به طوری که باید با قرآن حرف بزنیم و استدلال کنیم.
خاتمی در بخش دیگری از صحبت های خود بیان داشت: در این مراسم که اختتامیه مسابقات قرآن است به نظرم رسید با توجه به وضعیت کشور که در جنگ تمام عیار اقتصادی و فرهنگی با دشمن هستیم که به مراتب سخت تر از جنگ تحمیلی ۸ ساله از زبان قرآن هدف دشمنان را بازگو کنم.
وی افزود: هدف دشمنان بی تردید دین است و هدف آن ها این است که حکومت دینی آن استقرار شایسته را نداشته باشد و به دنبال براندازی دین هستند.
خاتمی ادامه داد: دشمن در پی آن است که فشارها را بیشتر کند و هدفش جنگ فرهنگی و روانی است و در واقع دشمن با برطرف شدن مصیبت ها و گرفتاری ها مخالف است.
وی ابراز داشت: دشمن در تلاش برای ترویج بی حجابی و بدحجابی است که باید با آن برخورد شود، یک علاج آن این است که مسئولان چادری ها را تشویق کنند.
عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان این که دشمنان می خواهند، ضد ارزش ها گذشته جان پیدا کنند، افزود: دین سلاح ما است و همه ما باید دغدغه دین را داشته باشیم و این فقط مربوط به کسانی که لباس دین دارند، نیست.
وی سازش را ابزار کار دشمن دانست و گفت: این روزها این آدم روانی که در آمریکا رئیس جمهور است، چندین بار گفته است ایران را وادار به مذاکره کرده است باید به ترامپ بگویم آن روز را نخواهی دید.
خاتمی افزود: آمریکا عهد شهکنی آشکار و بین المللی را رقم زده و مذاکره با این کشور بی معنی است و دیگر تکرار نخواهد شد.
وی با بیان این که برجام با عهدشکنی ترامپ از بین رفت، تصریح کرد: قطعا اروپا تعهدات کافی را نخواهد داد و کشورهای اروپایی طرف آمریکا را می گیرند.
عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: برگ برنده ما اقتدار موشکی ایران اسلامی است، هر خطایی که از سوی آمریکا سر بزند، این کشور و تمام هم پیمانش هدف موشک های ما خواهند بود.
وی ادامه داد: اقتدار موشکی ما بازدارنده است، امروز شاهد هستیم سید حسن نصرالله بزرگ مرد حزب الله تهدید کرده است که اگر تعرضی به ایران صورت بگیرد تمام خاک دشمنان ایران موشک باران خواهد شد.
خاتمی وحدت در شرایط فعلی را لازم و ضروری برشمرد و گفت: امروز الحمدالله حول محور ولایت فقیه وحدت را داریم و در شرایط فعلی نباید حرف های تنش زاده از سوی مسئولان و سخنرانان زده شود.
وی در خاتمه بیان داشت: راه پیروزی را خداوند در سوره آل عمران مشخص کرده است و فرموده است: اگر صبوری و مقاومت کنید تمام توطئه های آن ها به خودشان باز خواهد گشت.
روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم