شاخص‌های شهر اسلامی و الهی/مسئولان شهر باید اهل تلاش و برنامه‌ریزی و مردم باید اهل مشارکت باشند

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه در منطق اسلام، شهری نمونه و الهی است که شاخص‌‌هایی داشته باشد، گفت: اولین شاخص شهر اسلامی و الهی این است که آن شهر مرکز عبادت و توجه به خدا باشد.  آیت‌الله علیرضا اعرافی در مراسم افتتاح و بهره‌برداری پروژه‌های منطقه ۷ شهرداری قم که در مسجد رضوی […]

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه در منطق اسلام، شهری نمونه و الهی است که شاخص‌‌هایی داشته باشد، گفت: اولین شاخص شهر اسلامی و الهی این است که آن شهر مرکز عبادت و توجه به خدا باشد.

 آیت‌الله علیرضا اعرافی در مراسم افتتاح و بهره‌برداری پروژه‌های منطقه ۷ شهرداری قم که در مسجد رضوی برگزار شد ضمن تشکر از تلاش‌های مجموعه مدیریت شهری و شهردار قم، اظهار کرد: با حضور آقای سقائیان‌نژاد به عنوان شهردار قم، فصل جدیدی در ارائه خدمات به مردم شهر قم شروع شد و افتتاح ۲۰۰ پروژه با اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومان در این ایام بسیار دلگرم‌کننده است.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور افزود: بدون تردید همراهی مردم در بهره‌برداری و تکمیل پروژه بسیار مؤثر است و جای تقدیر دارد چراکه هیچ پروژه‌ای جز با همراهی و همکاری مردم تکمیل و افتتاح نمی‌شود.
آیت الله اعرافی با بیان اینکه در منطق اسلام، شهری نمونه و الهی است که شاخص‌‌هایی داشته باشد، گفت: اولین شاخص شهر اسلامی و الهی این است که آن شهر مرکز عبادت و توجه به خدا باشد بنابراین اگر در شهری به خداوند متعال و ارزش‌های الهی و اسلامی توجه نشود، آن شهر اسلامی و الهی نیست.
وی عنوان کرد: وجود امنیت در شهر، دسترسی مردم به تمام امکانات، رعایت عدالت، آبادی و با نشاط بودن شهر نیز از دیگر شاخص‌هایی شهر اسلامی و الهی است.
مدیر حوزه‌های علمیه کشورس گفت: در شهر الهی، مسئولان باید اهل تلاش و برنامه‌ریزی و مردم باید اهل تعاون، همکاری و مشارکت باشند و بدون تردید شاخص‌هایی که بیان شد بدون این دو مورد محقق نخواهد شد.
ایشان با تأکید بر ضرورت همکاری مردم با شهرداری، بیان کرد: قم شهر بسیار بزرگ و با ظرفیت‌های بی‌نظیری است و باید عظمت این شهر را باور داشته باشیم؛ بنده به حدود ۷۰ کشور سفر کرده‌ام و به‌جرئت می‌توان گفت که هیچ شهری عظمت و ظرفیت قم را ندارد و باید از این ظرفیت استفاده کرد.
وی در ادامه به بیان ظرفیت حوزه‌های علمیه در شهر قم پرداخت و گفت: حوزه علمیه قم بزرگ‌ترین پایگاه معارف الهی در دنیا است و در حال حاضر از حدود ۱۴۰ کشور دانش‌پژوه برای کسب معارف الهی در شهر قم حضور دارند و این یک ظرفیت بسیار بزرگ و کم‌نظیر است.
شهرنیوز