فشار دشمنان تاثیری در اراده ملت ایران ندارد

شهردار قم گفت: در حال حاضر دشمنان تلاش می‌کنند تا نظام را ناکار آمد جلوه دهند و افتتاح این پروژه‌ها به این معنی است که فشار‌های دشمنان هیچ تاثیری در اراده ملت ایران ندارد و ما همواره به مسیر خود ادامه می‌دهیم. دکتر سقائیان‌نژاد در مراسم افتتاح و بهره‌برداری پروژه‌های منطقه ۷ شهرداری قم که […]

شهردار قم گفت: در حال حاضر دشمنان تلاش می‌کنند تا نظام را ناکار آمد جلوه دهند و افتتاح این پروژه‌ها به این معنی است که فشار‌های دشمنان هیچ تاثیری در اراده ملت ایران ندارد و ما همواره به مسیر خود ادامه می‌دهیم.

دکتر سقائیان‌نژاد در مراسم افتتاح و بهره‌برداری پروژه‌های منطقه ۷ شهرداری قم که در مسجد رضوی برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر دشمنان تلاش می‌کنند تا نظام را ناکار آمد جلوه دهند و افتتاح این پروژه‌ها به این معنی است که فشار‌های دشمنان هیچ تاثیری در اراده ملت ایران ندارد و ما همواره به مسیر خود ادامه می‌دهیم.
شهردار قم افزود: در این ایام ۱۱۰ پروژه در زمینه خدمات شهری، ۴۰ پروژه در زمینه فضای سبز، ۵ پروژه در زمینه ایمنی و آتش‌نشانی، ۵ پروژه در زمینه پسماند و… از جمله‌ پروژه‌هایی است که به بهره‌برداری رسیده است.
سقائیان‌نژاد با اشاره به افتتاح بلوار بزرگ آیت‌الله بروجردی، گفت: این پروژه در حدود ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه داشته است و تاثیرات ترافیکی مثبت بسیار زیادی در پردیسان خواهد داشت.
وی با اشاره به مشکل بافت فرسوده در منطقه ۷ ادامه داد: بیشترین حجم بافت فرسوده قم در این منطقه قرار دارد بنابراین باید مشوق‌هایی برای بهسازی بافت‌ فرسوده وجود داشته باشد که مقرر شده بود دولت در این زمینه کمک‌هایی داشته باشد.
شهردار قم عنوان کرد: تا زمانی که سودی وجود نداشته باشد، سرمایه‌گذار وارد این منطقه نخواهد شد بنابراین باید بسته‌های تشویقی و تسهیلات برای این منطقه در نظر گرفته شود تا در این منطقه سرمایه‌گذاری انجام شود و بافت‌های فرسوده بازسازی و احیا شود.
سقائیان‌نژاد با تأکید بر اهمیت مدیریت واحد شهری، تصریح کرد: در زمینه بافت فرسوده یکی از مهم‌ترین مسائل حاکم شدن مدیریت واحد است و باید تلاشی صورت گیرد تا در راستای احیای بافت‌های فرسوده یک مدیریت واحد و یکپارچه حاکم شود.
وی گفت: اعتماد شهروندان برای شهرداری بسیار اهمیت دارد چراکه پول شهرداری توسط شهروندان تأمین می‌شود و شهرداری با حمایت‌های شهروندان زنده‌ است.
شهردار قم خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۰ درصد از پسماند‌های شهر بازیافت می‌شود و تلاش می‌کنیم که تا پایان سال ۱۵ درصد بازیافت پسماند داشته باشیم بنابراین از شهروندان خواهش می‌کنم که در این زمینه شهرداری را کمک کنند.
سقائیان‌نژاد در پایان با بیان اینکه آسفالت معابر از مهم‌ترین اقداماتی بود که توسط شهرداری انجام شد، گفت: در سال گذشته ۳۰۰ هزار تن آسفالت در معابر و خیابان‌ ریخته شده است در حالی که در سال گذشته در تهران ۳۰۵ هزار تن آسفالت استفاده شده است؛ البته آسفالت کردن خیابان‌ها و معابر تا چند سال ادامه خواهد داشت تا مشکل آسفالت خیابان‌ها و معابر برطرف شود.
شهرنیوز