راه‌اندازی مجموعه تولید کود کمپوست در سایت البرز با ظرفیت ۳۰۰ تن در روز

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم از راه‌اندازی مجموعه تولید کود کمپوست در سایت البرز با ظرفیت ۳۰۰ تن در روز خبر داد. سیدعبدالله میرابراهیمی با بیان اینکه چند پروژه سازمان مدیریت پسماند همزمان با دهه کرامت مورد بهره‌برداری قرار گرفت، اظهار کرد: یکی از پروژه‌هایی که آماده بهره‌برداری شده سایت تولید کود کمپوست به […]

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم از راه‌اندازی مجموعه تولید کود کمپوست در سایت البرز با ظرفیت ۳۰۰ تن در روز خبر داد.

سیدعبدالله میرابراهیمی با بیان اینکه چند پروژه سازمان مدیریت پسماند همزمان با دهه کرامت مورد بهره‌برداری قرار گرفت، اظهار کرد: یکی از پروژه‌هایی که آماده بهره‌برداری شده سایت تولید کود کمپوست به ظرفیت ۳۰۰ تن در روز در سایت دفع و دفن پسماند البرز است.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با اشاره به جزئیات این پروژه، گفت: ساخت سوله MRF، ساخت و نصب خط MRF و خرید و بهره برداری یک دستگاه ویندرو ترنر برای راه‌اندازی این سایت صورت گرفته تا بتوان دفن پسماند در سایت البرز را کاهش داد.
میرابراهیمی با بیان اینکه سیستم جدید انتقال و دفع پسماندها در مناطق شهر نیز آماده بهره‌برداری شده است، تصریح کرد: این سیستم با هزینه‌ای بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال تکمیل شده است.
وی اضافه کرد: برای راه‌اندازی این سیستم ۷ دستگاه سیمی تریلر خریداری شده تا خودروهای جمع آوری پسماند در سایت‌های مخصوصی پسماند جمع‌آوری شده را تخلیه کرده و سپس به وسیله تریلرهای مخصوص انتقال به سایت البرز صورت گیرد.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم گفت: ایستگاه انتقال پسماند واقع در ابتدای جاده کوه سفید در دهه کرامت افتتاح شد.
میرابراهیمی همچنین از افتتاح و بهره برداری از ایستگاه‌های مشارکت مردمی بازیافت در مناطق ۷ و ۸ و… خبر داد و افزود: ۲۰ غرفه جدید بازیافت نیز در مناطق هشتگانه آماده راه‌اندازی شده است.
وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر اقدامات ویژه‌ای در شهر برای کاهش تولید پسماند و افزایش میزان تفکیک ازمبدا صورت گرفته است، تصریح کرد: ارائه آموزش‌های درب منزل، توسعه زیرساخت‌های بازیافت، احداث کارخانه تفکیک پسماند، ایجاد ایستگاه‌های بازیافت و… ازجمله این اقدامات است.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم بیان کرد: با توجه به اینکه اکثر ایستگاه‌ها و غرفه‌های بازیافت شهر سازه‌های موقت هستند، به دنبال ایجاد ساختمان‌های ویژه مشارکت‌های مردمی در حوزه مدیریت پسماند و بازیافت هستیم.
شهرنیوز