مجموعه مدیریت شهری توجه ویژه ای به مناطق محروم دارد

شهردار قم با اشاره به ضرورت رعایت عدالت اجتماعی، گفت: در زمینه اختصاص بودجه تلاش می‌کنیم که به مناطق محروم نگاه ویژه‌ای داشته باشیم اما باتوجه به اینکه زیرساخت‌ها بسیار ضعیف است، توسعه نیز به کندی صورت می‌گیرد و این کار باید ادامه پیدا کند تا مشکلات مناطق محروم برطرف شود. دکتر سقائیان‌نژاد در مراسم […]

شهردار قم با اشاره به ضرورت رعایت عدالت اجتماعی، گفت: در زمینه اختصاص بودجه تلاش می‌کنیم که به مناطق محروم نگاه ویژه‌ای داشته باشیم اما باتوجه به اینکه زیرساخت‌ها بسیار ضعیف است، توسعه نیز به کندی صورت می‌گیرد و این کار باید ادامه پیدا کند تا مشکلات مناطق محروم برطرف شود.

دکتر سقائیان‌نژاد در مراسم افتتاح ۲۸ پروژه منطقه ۶ قم که در مسجد حضرت معصومه(س)‌ برگزار شد با بیان اینکه دهه کرامت، دهه ولایت است، گفت: بدون تردید اگر در انجام کارها رضایت اهل بیت(ع) و خداوند را مدنظر قرار دهیم، موفق خواهیم شد.
شهردار قم افزود: در این ایام که دشمنان تلاش می‌کنند تا جمهوری اسلامی ایران را ناکارآمد نشان دهند، ما در حال انجام کارهای خودمان هستیم و موفق نیز بوده‌ایم بنابراین اگر هرکس به خوبی به وظایف خود عمل کند دشمن نمی‌تواند موفق شود.
سقائیان‌نژاد خاطرنشان کرد: در این منطقه حدود ۳۴ میلیارد تومان پروژه در حال افتتاح است و تا پایان سال نیز پروژه‌های دیگری افتتاح خواهد شد.
وی با اشاره به مشکل کمبود فضای تفریحی و ورزشی در منطقه ۶ ادامه داد: در حال حاضر یک زمین ۶۵۰۰ متری برای احداث مجمتع فرهنگی، ورزشی و تفریحی وجود دارد و تلاش می‌کنیم که با کمک نهاد‌هیا مختلف این مجمتع احداث شود.
شهردار قم با اشاره به آسفالت معابر، گفت: در سال جاری تاکنون ۹ هزار تن آسفالت‌ریزی در منطقه ۶ صورت گرفته است و این کار تا پایان سال نیز ادامه خواهد داشت البته محرومیت بسیار زیاد است اما تمام تلاش ما برطرف کردن مشکلات است.
سقائیان‌نژاد عنوان کرد: در سال گذشته در شهر قم ۳۰۰ هزار تن آسفالت‌ریزی شده است و این در حالی است که در تهران ۳۰۵هزار تن آسفالت‌ریزی در سال گذشته صورت گرفته است.
وی با اشاره به ضرورت رعایت عدالت اجتماعی، بیان کرد: در زمینه اختصاص بودجه تلاش می‌کنیم که به مناطق محروم نگاه ویژه‌ای داشته باشیم اما باتوجه به اینکه زیرساخت‌ها بسیار ضعیف است، توسعه نیز به کندی صورت می‌گیرد و این کار باید ادامه پیدا کند تا مشکلات مناطق محروم برطرف شود.
شهردار قم تصریح کرد: در خصوص دکل‌های برق نیز وزارت نیرو مکلف شده است که کابل‌ها را زمینی کند اما متاسفانه تاکنون این اقدام توسط وزارت نیرو انجام نشده است.
سقائیان‌نژاد با اشاره مترو قم، گفت: مترو قم منطقه ۶ را درگیر می‌کند و تلاش می‌کنیم که مترو منطقه کامکار تا میدان مطهری را تا پایان سال آماده کنیم.
وی افزود: حل مشکلات خیابان شهید فهیمی و خیابان کارگر، توجه به بافت‌های فرسوده و احداث بوستان‌های متعدد از دیگر برنامه‌ها و پروژه‌ها ما در منطقه ۶ است.
شهردار قم گفت: بودجه شهرداری از شهروندان تأمین می‌شود چراکه در گذشته دولت به شهرداری‌ها کمک می‌کرد اما در حال حاضر هیچ کمکی به شهرداری‌ها نمی‌شود به همین دلیل بودجه شهرداری‌ها از شهروندان تأمین می‌شود و شهروندان باید از شهرداری حمایت کنند و با مجموعه مدیریت شهری همکاری داشته باشند تا بتوانم بسیاری از مشکلات را برطرف کنییم.
شهرنیوز