همایش کتاب سال بانوان در قم برگزارمی‌شود

معاون پژوهشی جامعه الزهرا(س) از برگزاری همایش کتاب سال بانوان در قم خبر داد.  ریحانه حقانی  ظهر امروز در نشست خبری همایش کتاب سال بانوان که در سالن پژوهشکده جامعه الزهرا(س) برگزار شد، با اشاره به اهمیت پرداختن به موضوع زنان در جامعه اظهار داشت: این همایش باهدف شناسایی پژوهشگران و ارتقاء کیفی و کمی […]

معاون پژوهشی جامعه الزهرا(س) از برگزاری همایش کتاب سال بانوان در قم خبر داد.

 ریحانه حقانی  ظهر امروز در نشست خبری همایش کتاب سال بانوان که در سالن پژوهشکده جامعه الزهرا(س) برگزار شد، با اشاره به اهمیت پرداختن به موضوع زنان در جامعه اظهار داشت: این همایش باهدف شناسایی پژوهشگران و ارتقاء کیفی و کمی آثار تولیدشده در حوزه زن و خانواده برگزار می‌شود.

وی الگو و جریان سازی در حوزه زنان را مهم‌ترین دستاورد برگزاری این همایش دانست و افزود: شناسایی چالش‌های این حوزه و آسیب‌شناسی آثار گذشته از اهدافی است که در برگزاری این همایش به آن پرداخته و بر اساس نتایج به دست آماده به سمت الگوسازی و جریان سازی بر مبنای آموزه‌های دینی حرکت خواهیم کرد.

معاون پژوهشی جامعه الزهرا(س) تأکید کرد: آثاری که در دو سال گذشته چاپ‌شده و در محورهای تألیف، ترجمه و یا تصحیح متون در عرصه علوم انسانی و اسلامی در سطح رساله‌های دکتری و سطح چهار حوزه است در این همایش مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: در بخش زن و خانواده آثار پژوهشگران مرد نیز مورد ارزیابی قرارگرفته  و محدودیتی در شرکت پژوهشگران وجود ندارد تا بتوانیم پژوهش‌های بنیادی در حوزه زنان را به‌صورت کامل و جامع رصد کرده و با توجه به منویات رهبری در این حوزه به نتیجه مطلوبی دست‌یابیم.

رئیس کمیته علمی همایش کتاب سال بانوان حوزه زنان را نیازمند برنامه‌ریزی جدی دانست و ادامه داد: پژوهشگران تا پایان مهرماه می‌توانند آثار خود را ارسال کرده و اختتامیه همایش هم‌زمان با سالروز میلاد حضرت زهرا (س) و معرفی پژوهشگران برتر برگزار می‌شود.

تسنیم