بهره برداری از یک حلقه چاه جدید در شهر جعفریه/۱۰ لیتر در ثانیه به منابع تولید اضافه شد

مدیر امور شهرهای شرکت آب و فاضلاب استان قم از بهره برداری از یک حلقه چاه جدید با ظرفیت ۱۰ لیتر در ثانیه در شهر جعفریه خبر داد. به گزارش قم نما به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، احمد نکونام با اشاره تمهیدات شرکت آب و فاضلاب برای تأمین آب […]

مدیر امور شهرهای شرکت آب و فاضلاب استان قم از بهره برداری از یک حلقه چاه جدید با ظرفیت ۱۰ لیتر در ثانیه در شهر جعفریه خبر داد.

به گزارش قم نما به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، احمد نکونام با اشاره تمهیدات شرکت آب و فاضلاب برای تأمین آب شهر جعفریه در روزهای گرم تابستان سال جاری گفت: از دی‌ماه سال گذشته بررسی‌های کارشناسی بر روی منابع تولید آب این شهر و مقایسه آن با نیاز آبی شهروندان صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه آب شهر جعفریه از طریق سه حلقه چاه تأمین می‌شود، اظهار داشت: بررسی‌ها بر روی این منابع نشان داد با توجه به کاهش نزولات آسمانی و به دنبال آن افت سطح آب‌های زیرزمینی، بروز تنش آبی در اوقات پیک مصرف در تابستان جاری دور از ذهن نیست.

مدیرامور شهرهای شرکت آب و فاضلاب استان با بیان اینکه از همان دی‌ماه به سرعت برنامه‌ریزی‌های لازم برای تأمین آب شهروندان صورت گرفت، ابراز داشت: در همین راستا مجدداً با همکاری اداره امور آب شهرها و کارشناسان معاونت بهره‌برداری دبی سنجی از منابع تولید صورت گرفت که نتایج حاصله بر این موضوع تاکید داشت که باید برای آب شهر تصمیمی جدی اتخاذ شود.

وی با اشاره به برگزاری جلسات مشترک با کارشناسان امور آب شهرستان برای بررسی موضوع و ارائه راهکار مناسب خاطرنشان کرد: در نهایت حفر یک حلقه چاه جدید برای جبران کمبود آب در شهر جعفریه در دستور کار قرار گرفت که به سرعت پس از طی مراحل اداری وارد عملیات اجرایی شود.

نکونام با بیان اینکه با بررسی‌های انجام شده محدوده بوستان شهری جعفریه برای حفر چاه جانمایی شد، یادآور شد: تملک زمین این محدوده با تعامل و همکاری خوب شورای شهر و شهردار جعفریه انجام و مقدمات حفاری آماده شد.

وی با بیان اینکه الزامات فنی حفر این چاه از بهمن ماه آغاز شد، گفت: با پیگیری‌های انجام شده سحرگاه روز جمعه ۲۹ تیرماه چاه جدید با ظرفیت ۱۰ لیتر در ثانیه به منابع تولید شهر جعفریه اضافه شد.

مدیرامورشهرهای شرکت آب و فاضلاب استان با اشاره به مرارت‌ها و هزینه‌های سنگین تأمین آب اظهار داشت: امیدواریم با رعایت الگوی مصرف و عدم استفاده از مصارف غیرشرب، چاه جدید و سایر منابع تولید آب، بتواند در سال‌های آینده دغدغه تأمین آب شرب را از این شهر کند.

وی با بیان اینکه منابع فعلی برای مصارف مشترکین قابل تضمین نیست، ابراز داشت: افت سطح آب‌های زیر زمینه همواره به عنوان یک نقطه آسیب‌پذیر در پایداری شرب شهری مورد توجه قرار دارد.

نکونام با تاکید بر اینکه برای مقابله با این چالش بالقوه نیازمند رعایت بیش از پیش الگوی مصرف از سوی شهروندان هستیم، یادآور شد: اگر موضوع کمبود منابع آب مورد دغدغه مردم قرار گیرد و مصارف خود را مدیریت کرده و از اسراف پرهیز کنند مشکلی برای تأمین آب نخواهیم داشت.