سرانه فضای سبز منطقه سه تا افق ۱۴۰۰ دوبرابر می‌شود

شهردار منطقه سه قم گفت: سرانه فضای سبز منطقه سه تا افق ۱۴۰۰ دوبرابر می‌شود. سیدشمس‌الدین نعمتی در آیین افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های منطقه سه قم که با حضور آیت‌الله سیدمحمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س)، آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری امام جمعه قم، دکتر سقائیان‌نژاد شهردار و مدیران و مسئولان استان در مسجد […]

شهردار منطقه سه قم گفت: سرانه فضای سبز منطقه سه تا افق ۱۴۰۰ دوبرابر می‌شود.

سیدشمس‌الدین نعمتی در آیین افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های منطقه سه قم که با حضور آیت‌الله سیدمحمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س)، آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری امام جمعه قم، دکتر سقائیان‌نژاد شهردار و مدیران و مسئولان استان در مسجد امیرالمومنین(ع) بلوار شهید آیت‌الله مدرس برگزار شد، با بیان اینکه منطقه سه با وسعت ۲ هزار و ۳۰۰ هکتار ۱۹ درصد شهر قم را پوشش می‌دهد، اظهار کرد: این منطقه ۱۸۷ هزار نفر جمعیت دارد که ۱۶ درصد جمعیت قم است.
شهردار منطقه سه قم با بیان اینکه در منطقه سه تاکنون ۴ میلیون مترمربع فضای سبز ایجاد شده است، گفت: این فضای سبز شامل ۶۳ بوستان شهری و محلی است و سرانه شهری به ۳٫۶ مترمربع رسیده است و در افق ۱۴۰۰ تلاش داریم این سرانه را به دوبرابر افزایش دهیم.
نعمتی با بیان اینکه در حوزه سرمایه‌گذاری ظرفیت‌های خوبی در منطقه سه وجود دارد، تصریح کرد: تلاش ما بر این است تا با استفاده از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری امکانات منطقه را ارتقاء بخشیم.
وی با بیان اینکه در سال گذشته و سه ماهه نخست امسال ۲۴ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان را اجرایی شد، اظهار کرد: در چند ماه آینده پروژه‌های مهم جاده کوه سفید، بلوار زینبیه و تابلیه خیابان کارگر را در دستور کار داریم.
شهرنیوز