همایش تکریم و بزرگداشت امامزاده سید معصوم(ع) برگزار شد

همایش تکریم و بزرگداشت امامزاده سید معصوم(ع)شب گذشته با حضور استاندار قم، نماینده مردم قم در مجلس شوراری اسلامی، مسئولان و مردم ولایت مدار استان قم برگزار شد. این همایش با حضور صادقی استاندار قم، احمد امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ، حجت الاسلام و المسلمین سید اسماعیل حسینی مقدم مدیر کل […]

همایش تکریم و بزرگداشت امامزاده سید معصوم(ع)شب گذشته با حضور استاندار قم، نماینده مردم قم در مجلس شوراری اسلامی، مسئولان و مردم ولایت مدار استان قم برگزار شد.

این همایش با حضور صادقی استاندار قم، احمد امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ، حجت الاسلام و المسلمین سید اسماعیل حسینی مقدم مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان قم ، محمد رضا هاشمی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار قم و جمعی از علاقمندان و عاشقان اهل بیت در امامزاده سید معصوم(ع)برگزار شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین مومنی از اساتید حوزه علمیه قم که در این همایش به ایراد سخنرانی پرداخت، با اشاره
به اهمیت زیارت امامزادگان گفت: بقاع متبرکه مکان های توسل و انس هستند.
وی افزود: ملائکه در این مکان ها حضور داشته و فراز و فرود دارند و این نشان از عضمت و بزرگی مقام و منزلت ایشان دارد.
وی ادامه داد: آیت الله بهاءالدینی لیالی قدر به یکی از امامزادگان می رفتند و مراسم احیای قدر را در امامزادگان برگزار می کردند.
استاد حوزه علمیه قم افزود: این بقاع نورانی مکان های توسل و انس هستند ولی آن مکان هایی که در بالاترین مقام قرار دارند حرم مطهر معصومین است.
وی با بیان این که در حرم های نورانی معصومین و امامزادگان آرامش بر قلب انسان حاکم می شود، افزود: بر اساس روایت های متعدد زیارت حرم مطهر امام حسین (ع) بالاترین ثواب را دارد،بعد از زیارت ابا عبدالله، زیارت امام رضا(ع) بیشترین ثواب را دارد.

امیرآبادی: امامزاده سید معصوم(ع) مانند نگین انگشتری در منطقه نیروگاه می درخشد
احمد امیرآبادی نیز در این همایش با بیان این که مردم نیروگاه افتخار می کنند که میزبان این امامزاده عظیم الشان هستند، گفت: امامزاده سید معصوم(ع) مانند نگین انگشتری در منطقه نیروگاه می درخشد.

احمد امیرآبادی فراهانی شب گذشته در همایش تکریم و بزرگداشت امامزاده سید معصوم(ع) که در این مکان مقدس برگزار شد، اظهار داشت: در ایام بسیار مبارکی قرار داریم و این یک افتخار برای مردم قم است که در جوار حرم حضرت معصومه(س) حضور داریم.
وی بااشاره به مشکلات به وجود آمده در ماه های اخیر بیان داشت: دشمنان نظام تمام تلاش خود را به کار بسته است تا این نظام را ناکارآمد نشان بدهند.
امیرآّبادی افزود: ما در بین مردم حضور داریم و از نزدیک در جریان کمبودها و کاستی ها هستیم ولی بدانید این سختی ها در طول تاریخ بارها برای مسلمین و معصومین به وجود آمده است.
وی ادامه داد: همه این سختی ها برای دفاع از دین، اسلام ، قرآن و انسانیت بوده است و ما امروز این مکتب را دنبال می کنیم و در کنار مظلومین عالم قرار داریم.
در ادامه این مراسم مداحان حاج شهروز حبیبی ، کربلایی محراب سلیمانی و کربلایی الیاس شیرمحمدی به مداحی پرداختند.

روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم