ذوالنور: بیش از ۸ میلیون بیکار در کشور داریم/ نباید با زندگی مردم با بی‌تدبیری برخورد کرد

نماینده مردم قم در مجلس با تأکید بر اینکه فساد در جامعه مردم را ناامید کرده است، گفت: برخی از مسئولان مشکلات مردم را نمی‌فهمند که بتوانند آن‌ها را برطرف کنند. حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مجتبی ذوالنور در مراسم افتتاح پروژه‌های شهری منطقه دو قم که در مسجد فاطمی برگزار شد، با اشاره به حضور مردم در […]

نماینده مردم قم در مجلس با تأکید بر اینکه فساد در جامعه مردم را ناامید کرده است، گفت: برخی از مسئولان مشکلات مردم را نمی‌فهمند که بتوانند آن‌ها را برطرف کنند.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مجتبی ذوالنور در مراسم افتتاح پروژه‌های شهری منطقه دو قم که در مسجد فاطمی برگزار شد، با اشاره به حضور مردم در همه عرصه‌های انقلاب و لازمه خدمت مسئولان به آن‌ها اظهار داشت: اگر پیشرفتی در کشور حاصل‌شده به دلیل برکت حضور مردم در عرصه‌های مختلف بوده که سبب ماندگاری و حفظ انقلاب اسلامی‌شده است.

وی با تأکید بر اینکه حضور مردم در برهه‌های حساس سبب حفظ انقلاب اسلامی‌شده است، افزود: وجود مشکلات اقتصادی بر هیچ‌کس پوشیده نیست اما باید به این امر واقف باشیم که می‌توان با مدیریت صحیح بر مشکلات فائق آمد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی مشکلات دست‌فروش‌ها را مورد اشاره قرار داد و گفت: با توجه به تورم و مشکلات فراوان اقتصادی که مردم دارند امروز نمی‌توان با دست‌فروش‌ها برخورد کرد، بلکه باید به فکر ساماندهی آن‌ها بوده و با در نظر گرفتن مکانی برای آنان، دست‌فروش‌ها را ساماندهی کنیم.

ذوالنور با تأکید بر توزیع عادلانه خدمات در میان شهرها ابراز کرد: توجه به مناطق محروم و توزیع عادلانه امکانات باید موردتوجه مسئولان قرار گیرد چرا که برخی مناطق شهری از تمکن خوبی برخوردار و برخی نیز جزو مناطق محروم به‌حساب می‌آیند و از امکانات ضعیفی برخوردار هستند.

وی مشکلات اقتصادی کشور را مورد اشاره  قرار داد و گفت: شاهد مشکلات اقتصادی فراوانی در کشور هستیم و باید دولت در این زمینه فعال‌تر عمل کند، با بررسی‌هایی که انجام‌شده بیش از ۸ میلیون بیکار در کشور داریم که این مشکل بغرنجی و بسیار بزرگی است که باید برطرف شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کاهش ارزش پول ملی در ماه‌های اخیر سبب مواجه اقشار ضعیف و متوسط با مشکلات معیشتی فراوانی شده است، ادامه داد: دولت باید پاسخگوی مشکلات بوده و نباید با سرنوشت و زندگی مردم با بی‌تدبیری برخورد کرد.

ذوالنور خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور باید به مردم و مجلس پاسخگو باشد و کسی که روزی بی‌تدبیری و سوء مدیریت را عامل افزایش قیمتی ارز اعلام می‌کرد شاهد آن هستیم که در حال حاضر نیز وضعیت ارز به همین صورت است.

وی با اشاره به پیشرفت‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی در زمینه‌های مختلف غنی‌سازی اورانیوم، هوا و فضا و سلول‌های بنیادی افزود: با اشرافی‌گری مشکلات مردم حل نمی‌شود.

نماینده مردم قم در مجلس ‌با تأکید بر اینکه فساد در جامعه مردم را ناامید کرده است، خاطرنشان کرد: برخی از مسئولان مشکلات مردم را نمی‌فهمند که بتوانند آن‌ها را برطرف کنند، همچنین باید مسئولان باید اقدامات و فعالیت‌های خود را شفاف کنند.

ذولنور افزود: به‌منظور شفافیت اقدامات مسئولان طرحی تهیه‌شده که بر اساس آن‌همه اموال منقول و غیرمنقول مسئولان نظام در سامانه‌ای ثبت می‌شود، که امیدواریم این طرح به تصویب نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی برسد.

تسنیم