مرکز مشاوره و خدمات روان‌شناختی ایران افتتاح شد

مرکز مشاوره و خدمات روان‌شناختی ایران با حضور مسئولان کشوری و استانی در قم افتتاح شد. مرکز مشاوره و خدمات روان‌شناختی ایران پیش از ظهر امروز و با حضور میر محمدصادقی مدیرکل دفتر مشاوره و روانشناسی سازمان بهزیستی کشور، رضا سلیقه مدیرکل بهزیستی استان قم، هادی کریمی معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان قم و […]

مرکز مشاوره و خدمات روان‌شناختی ایران با حضور مسئولان کشوری و استانی در قم افتتاح شد.

مرکز مشاوره و خدمات روان‌شناختی ایران پیش از ظهر امروز و با حضور میر محمدصادقی مدیرکل دفتر مشاوره و روانشناسی سازمان بهزیستی کشور، رضا سلیقه مدیرکل بهزیستی استان قم، هادی کریمی معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان قم و اقشار مختلف دانشجویی افتتاح شد.

در این برنامه هادی کریمی اظهار داشت: در استان قم در حال حاضر نزدیک به ۲۱ مرکز مشاوره وجود دارد، به‌علاوه ۴ مرکز دیگر در این زمینه مشغول به فعالیت بوده که این مجموعه سلامت روانی استان را تضمین می‌کند.

وی با تأکید بر اهمیت تعامل متخصصان روان‌شناختی استان افزود: امید است که با تکمیل شبکه مراکز روانی، بتوان در حوزه سلامت روانی در استان مدیریت مناسبی به عمل آورد.

معاون پیشگیری اداره‌کل بهزیستی استان قم گفت: نیاز استان قم به مراکز روانی بالا بوده و این به دلیل مهاجرپذیری این استان است و به همین دلیل اساتید و مراکز علمی باید با یکدیگر هم‌افزایی داشته باشند.

کریمی با ارائه آمار در زمینه مراجعه‌کنندگان به مراکز روانی خاطرنشان کرد: مرکز مشاوره استان با برقراری نزدیک به ۶ هزار تماس موفق و قریب به پنج هزار تماس ناموفق در زمینه مشاوره، مشغول به فعالیت بوده و این امر نشان از نیاز روزافزون استان به این مراکز دارد.

در بخشی از این جلسه، میر محمدصادقی مدیرکل دفتر مشاوره و روانشناسی سازمان بهزیستی کشور عنوان کرد: خدمات‌رسانی روانشناسان و مراکز مشاوره، کمک شایانی به کاهش آسیب‌های روانی و اجتماعی کرده و اهمیت کار آنان به خالصانه بودن آن است.

در ادامه این جلسه، رضا سلیقه مدیرکل بهزیستی استان قم تأکید کرد: تاکنون در حوزه سلامت جسمانی و موارد پزشکی پیشرفت‌های مناسبی کسب کرده‌ایم و بخش عمده توجهات به این بخش بوده و این در حالی است که نسبت به بخش سلامت روانی توجه کمتری صورت گرفته که این بخش نیز باید تقویت شود.

تسنیم