همایش بزرگداشت امامزاده سید معصوم(ع) برگزار می‌شود/ آغاز عملیات نوسازی ۴۰ بقعه متبرکه در قم

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: همایش بزرگداشت امامزاده سید معصوم(ع) با حضور نخبگان حوزوی و دانشگاهی در قم برگزار می‌شود. حجت‌الاسلام والمسلمین سید اسماعیل حسینی مقدم با اشاره به دهه کرامت و سالروز میلاد بانوی مکرم اسلام حضرت فاطمه معصومه(س) اظهار کرد: پایان دهه کرامت نیز سالروز میلاد امام رضا(ع) است که […]

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: همایش بزرگداشت امامزاده سید معصوم(ع) با حضور نخبگان حوزوی و دانشگاهی در قم برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید اسماعیل حسینی مقدم با اشاره به دهه کرامت و سالروز میلاد بانوی مکرم اسلام حضرت فاطمه معصومه(س) اظهار کرد: پایان دهه کرامت نیز سالروز میلاد امام رضا(ع) است که در بین مسلمانان جهان جایگاه منحصر به فردی دارند.
وی افزود: روز ملی بزرگداشت امامزادگان نیز در تقوم جمهوری اسلامی و در دهه کرامت قرار دارد؛ البته روز بزرگداشت حضرت شاهچراغ(ع) هم در همین دهه است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال، ۴۰ پروژه عمرانی در بقاع متبرکه قم آغاز شده‌ است گفت: زمینه جذب تمام اعتبارات دولتی برای بقاع متبرکه نیز فراهم شده است.
وی ادامه داد: برخی از این پروژه‌های عمرانی از محل کمک‌ها و نذورات زائران بقاع متبرکه شروع شده‌اند و ادامه می‌یابند.
حسینی مقدم با بیان اینکه تقویت هیئت امنای بقاع متبرکه و جذب خادمان افتخاری جزو برنامه‌های سال جاری جاری اداره کل اوقاف استان قم به شمار می‌رود گفت: این برنامه آغاز شده و تا تمام توان ادامه خواهد یافت به طوری که تا پایان ۶ ماهه نخست سال جاری، مدیریت هیئت امنا و خادمان افتخاری در بقاع متبرکه تکمیل می‌شود.
مدیرکل اوقاف استان قم افزود: در طول دهه کرامت، برنامه‌های متنوع فرهنگی و مذهبی با محوریت حرم‌های مطهر امامزادگان در دستور کار قرار دارد که مهمترین آنها، همایش بزرگداشت و معرفی امامزاده سید معصوم(ع) خواهد بود.
وی تصریح کرد: این همایش با حضور بیش از هزار نفر از نخبگان، اساتید حوزوی و دانشگاهی و زائران، در جوار حرم مطهر آن حضرت برگزار می‌شود.
حسینی مقدم به برگزاری جشن میلاد امام رضا(ع) در ۴۰ بقعه متبرکه استان قم اشاره و خاطرنشان کرد: مراسم رسمی غبارروبی و عطرافشانی هم در ۱۴ بقعه با حضور خانواده معزز شهدا، مسئولان شهر و استان و خدام از دیگر برنامه‌های دهه کرامت به شمار می‌رود ضمن اینکه برپایی ایستگاه‌های صلواتی، دیدار با خانواده شهدا، عیادت از بیماران و برگزاری مراسم ویژه برای کارکنان اوقاف و استقبال از خادمان آستان قدس رضوی، از دیگر برنامه‌ها خواهند بود که توسط معاونت فرهنگی اوقاف استان قم تدارک دیده شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: همایش تجلیل از حافظان قرآن کریم نیز در مدرسه شبانه‌روزی حفظ قرآن آستان مقدس امامزاده جمال‌الدین(ع) برگزار می‌شود.
وی تصریح کرد: در این همایش از برندگان آزمون سراسری طرح حفظ قرآن کریم سازمان اوقاف نیز با حضور آیت‌الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تجلیل خواهد شد.
حسینی مقدم در ادامه از جامعه رسانه‌ای قم خواست به معرفی بقاع متبرکه و امامزادگان استان بپردازند و افزود: روابط عمومی اوقاف استان قم آماده است اطلاعات لازم پیرامون حرم‌های مطهر امامزادگان را در اختیار خبرنگاران قرار دهد.
روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم