هرگونه علامت شبه سرماخوردگی، مشکوک به اومیکرون تلقی می‌شود

رییس مرکز بهداشت قم گفت: با توجه به شیوع بیماری‌های ویروسی و سرماخوردگی در فصل زمستان، هرگونه علامت شبه سرماخوردگی، به‌عنوان مشکوک به سویه اومیکرون کرونا تلقی می‌شود.

سیامک محبی بیان کرد: در حال حاضر سویه دلتا، سویه غالب در استان قم است، ولی به نظر می‌رسد با توجه به قابلیت سرایت بالای سویه اومیکرون نسبت به دلتا، افزایش موارد ابتلا به اومیکرون می‌تواند زنگ خطر جدی را برای سلامت مردم به صدا درآورد.

وی اضافه کرد: میزان شناسایی بیماران اومیکرون بر اساس افراد مشکوکی است که کارشناسان بهداشت مشخص می‌کنند، ولی ممکن است در سطح جامعه افراد دیگری مبتلا به این سویه باشند که هنوز شناسایی نشده‌اند.

وی با بیان این‌که عامه مردم تصور می‌کنند بیماری ناشی از اومیکرون خفیف‌تر از سایر سویه‌هاست،‌ ادامه داد: با توجه به شیوع خیلی بالایی که این سویه می‌تواند در سطح جامعه ایجاد کند،‌ میزان ابتلا، بستری‌ها و مرگ‌ومیر افزایش بالایی خواهد داشت.

محبی خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که فصل زمستان فصل بیماری‌های ویروسی، سرماخوردگی و آنفلوانزاست،‌ هرگونه علامت شبه سرماخوردگی به‌عنوان مشکوک به اومیکرون تلقی می‌شود.

وی تاکید کرد: تمام نکاتی که ماه‌های گذشته در زمینه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای جلوگیری از ابتلا به کرونا توصیه شده باید توسط شهروندان رعایت شود تا سویه جدید شیوع کمتری داشته باشد.
انتهای پیام/