حفظ نظام و انقلاب اسلامی به تلاش و مجاهدت نیاز دارد

یکی از همرزمان شهید سلیمانی، شجاعت همراه با تدبیر را از ویژگی‌های شهید حاج قاسم سلیمانی ذکر کرد و گفت: شهدا به ما یاد دادند حفظ نظام و انقلاب اسلامی به تلاش و مجاهدت، مقاومت و بصیرت نیازمند است.

سردار اسدالله گنجعلی روز یکشنبه درگفت وگو با خبرنگاران افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد حاج قاسم می‌فرمایند: دارای شجاعت و روحیه مقاومت بود، هم شجاع و هم با تدبیر  بود،حاج قاسم در عین حال که بسیار مهربان و به عنوانی سردار دلها بود؛ اما شخصیتی جدی و عاطفی داشت نه تنها قهرمان ملت ایران بود بلکه قهرمان تمام جهان شد.

فرمانده عملیات منطقه آزادسازی شده نبل و الزهرا ؛  بصیرت را یکی دیگر از اصول پاسداری از انقلاب ذکر کرد و گفت: از ویژگی‌های بارز مکتب حاج قاسم، اصل بصیرت است که مقاومت را بیمه می‌کند. 
وی اظهار داشت: حاج قاسم می‌گفت « والله والله والله بزرگترین و مهمترین شئون عاقبت بخیری، رابطه دلی و قلبی با این حکیمی است که سکاندار انقلاب اسلامی را به عهده دارد.»

فرمانده سابق لشکر عملیاتی ۱۷ علی بن ابیطالب (ع) قم، داشتن آمادگی و تلاش همه جانبه را اصل دیگر از اصول پاسداری از انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: شهید سلیمانی می‌گفت باید شبانه روزی کار کرد، از اتاق در بسته خارج شویم و کار میدانی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در این ۴۰ ساله؛ مهمترین اصول، اصل مقاومت و استقامت و پایداری است که حاج قاسم می‌گفت ما نباید بگذاریم که دشمن سر بلند کند، دشمن مثل افعی است.

رئیس ستاد یادواره شهدای مدافع حرم استان قم اظهار داشت: یکی از عوامل مهمی که باعث پیروزی انقلاب ،ثبات و  ۴۲ سال دوام انقلاب اسلامی با همان آرمان‌ها و ارزش‌ها قرار گرفته‌؛ گرامیداشت یاد و نام و خاطره شهداست. 

وی جهاد را یکی از اصول پاسداری از انقلاب دانست و گفت: از اصول پاسداری از انقلاب، اصل جهادی بودن است و حاج قاسم در مکتب خود به ما یاد داد که اصل جهادی بودن در انقلاب، تلاش مستمر و هدفمند است.

وی در ادامه افزود: یکی دیگر از اصول پاسداری از انقلاب، اصل انقلابی بودن است که سردار دلها می‌گفت  با ایمان و اتکا به خدا پیروزیم اما اعتماد کنیم که خدا مارا می‌بیند، به شرطی که ما سهم خود را عمل نماییم

این همرزم شهید گفت: از نکات دیگری که سردار سلیمانی به ما یاد داد این است که می‌گفت فرمانده باید خط خودش را حفظ کند و  افراد خاکستری را جذب نماید ،افراد با غیرت را پیدا کنیم تا دست دشمن را خالی نماییم.
انتهای پیام/