دسترسی ۸۷ درصدی روستاهای استان،به آب سالم و بهداشتی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم بیان کرد: تا امروز ۱۰۰درصد از مردم شهر قم و ۸۷ درصد از مردم روستاهای قم به آب سالم و بهداشتی دسترسی دارند.

به گزارش پایگاه خبری قم نما علی جان صادق پور، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قم در نشست با اصحاب رسانه، گفت:درحال حاضر بیش از ۳۸۰ هزار انشعاب آب، ۱۳۱هزار انشعاب فاضلاب در قم فعال میباشد،‌ همچنین در استان قم سه‌هزار و ۷۰۰ کیلومتر شبکه و خط انتقال آب و یک هزار و ۵۰ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب وجود دارد.
صادق پور با اشاره به وجود تصفیه خانه‌های مجهز آب و فاضلاب در قم افزود: شرکت آب و فاضلاب استان از طریق آزمایشگاه‌های تحت اختیار، کیفیت آب مورد استفاده مردم را پیوسته کنترل می‌کند.
وی در ادامه بیان کرد: از سال گذشته تا امروز کارهایی همچون ایجاد،‌ اصلاح و بازسازی ۱۱۲ کیلومتر شبکه آب؛ حفر،‌ تجهیز و مرمت ۲۵ حلقه چاه،‌ واگذاری حدود ۱۰هزار انشعاب آب و ایمن سازی مخازن و تجهیزات مورد استفاده شرکت آب و فاضلاب استان قم، انجام شده‌است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان، همچنین به طرح‌های در دستور کار این شرکت اشاره و تصریح کرد: طرح آبرسانی به ۱۸ روستای قمرود،‌ توسعه مخازن آب استان،‌ احداث تصفیه خانه جدید، اجرای فاز سوم آبرسانی به کهک و حفر ۱۱ حلقه‌چاه در مناطق مورد نیاز است که در این رابطه حفر چاه در شهر سلفچگان به دلیل مخالفت تعدادی از کشاورزان منطقه سلفچگان، با مشکل رو به رو شده‌است.
صادق پور باتوجه به اینکه کنترل سرانه مصرف آب در این استان نیاز به همراهی مردم دارد و باید به حدود ۸۰ لیتر برسد گفت: این مساله نیاز به فرهنگ‌سازی دارد و استفاده از ظرفیت رسانه‌ها برای توجه دادن مردم به آن ضروری است.هموطنان از طریق سامانه ۱۲۲ به صورت ۲۴ ساعت میتوانند از خدمات مورد نیاز خود در بخش‌های مرتبط با حوزه آب و فاضلاب برخوردار شوند.
انتهای پیام/