بازدید وزیر کشور از باغ پرندگان قم

وزیر کشور و مسئولان این وزارتخانه از باغ پرندگان قم بازدید کرده و در جریان نحوه ساخت و مدیریت این مجموعه قرار گرفتند.

احمد وحیدی وزیر کشور به همراه رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و دیگر مسئولان وزارت کشور از باغ پرندگان قم بازدید کردند.
عباس ذاکریان، معاونت خدمات شهری شهرداری قم در این بازدید با اشاره به محدودیت‌های ایجاد شده برای این مجموعه به دلیل شیوع ویروس کرونا و دیگر مشکلات اظهار داشت: جلسات منظمی با مجموعه دامپزشکی و محیط زیست برای ساخت و مدیریت این باغ وجود دارد.
وی افزود: به دلیل پیشگیری از شیوع بیماری‌ها، پیشنهاد جمع آوری پرندگان رها در مجموعه مورد توجه قرار گرفت که در این مسیر تلاش کردیم تمام پرندگان در حصار قرار گرفته و از برخورد نزدیک با بازدیدکنندگان جلوگیری شود.
پیام جوادیان، مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم هم در این بازدید با اشاره به ایجاد زیست گاه پرندگان و گلخانه گیاهان حاره‌ای در این باغ گفت: این مجموعه ایزوله است تا مشکلی برای محیط زیست و طیور در استان ایجاد نشود.
وی با اشاره به بازچرخانی آب در این باغ به منظور جلوگیری از هدر رفت آب افزود: تمام آبیاری این بوستان با سیستم‌های هوشمند تحت فشار صورت می‌گیرد.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با اشاره به اینکه بوستان هزار هکتاری از باغ پرندگان آغاز شده و تا نزدیکی مسجد مقدس جمکران امتداد دارد اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا موجب ایجاد برخی محدودیت‌ها در این مجموعه شده است.
انتهای پیام/