وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛

اختصاص اعتبار۱۵۰ میلیارد ریالی برای تکمیل کتابخانه مرکزی قم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ۱۵۰ میلیارد ریال برای تکمیل و تجهیر کتابخانه مرکزی استان قم در نظر گرفته شده‌است و پیش بینی کرده‌ایم تا پیش از نوروز این کتابخانه افتتاح شود.

محمد مهدی اسماعیلی روز پنجشنبه با اشاره به جلسه امروز رییس جمهور با فعالان فرهنگی استان قم افزود: در حوزه زیرساخت های مجموعه های متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان قم اقدامات خوبی صورت گرفته که باید این اقدام‌ها گسترش و تکمیل یابد.

وی تصریح کرد: اولویت اصلی ما در این سفر این است که مجموعه هایی که نیاز به تکمیل زیرساخت‌ دارد، در اولویت ها باشد تا در اختیار مردم عزیز قرار بگیرد.

وی درباره اقدامات تکمیلی زیرساخت های تالار مرکزی و کتابخانه مرکزی قم گفت: در سفر گذشته که به استان قم داشتیم جمع‌بندی‌هایی برای مصوبات این موضوعات داشتیم که اعتبارات خوبی برای تالار و کتابخانه مرکزی قم در نظر گرفته شده‌است و ۱۵ میلیارد تومان برا ی تکمیل و تجهیر کتابخانه مرکزی استان قم در نظر گرفته شده‌است و پیش بینی کرده‌ایم تا پیش از نوروز این کتابخانه افتتاح شود.

وزیر فرهنگ ادامه داد: همچنین تالار مرکزی دارای امکانات خوبی است که البته نیاز به ارتقای وضعیت دارد که از جمله می‌توان به ارتقای پلاتو تئاتر و هنرهایی مانند خوشنویسی و تئاتر اشاره کرد. چرا که قم در حوزه‌های خوشنویسی جایگاه کم نظیری دارد. خوشنویسی به عنوان یکی از هنرهای ایرانی اسلامی به شمار می‌رود که اگر در این شهر تقویت شود آثار هنرمندان شهیر این حوزه می تواند در جهان اسلام مورد توجه قرار بگیرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: از سیاست‌های جدی ما در دولت سیزدهم این است که آثار هنری به ویژه در حوزه های خوشنویسی را در نمایشگاه ها و جشنواره های منطقه‌ای مشارکت بدهیم تا بتوانیم به اقتصاد این هنر کمک کنیم.
انتهای پیام/