دسته عزاداری خادمان حرم مطهر کریمه اهل بیت(ع)در قم برپا شد

به نقل از ایرنا قم، دسته عزاداری خادمان حرم مطهر کریمه اهل بیت(ع) به مناسبت سالروز شهادت امام رضا(ع) برادر گرامی حضرت فاطمه معصومه(س) در قم برپا شد.

خادمان آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) امروز به مناسبت سالروز شهادت حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) برنامه‌های گوناگون تبلیغی، خدماتی و فرهنگی را دستور کار خود قرار داده‌اند.

یکی از این برنامه‌ها؛ برپایی دسته عزاداری خادمان حرم مطهر با همراهی قشرهای مختلف مردم از مسجد امام حسن عسکری(ع) به سمت حرم مطهر بانوی کرامت بود که صبح امروز برگزار شد.  

در ابتدای این برنامه، خادمان حرم مطهر در مسجد امام حسن عسکری(ع) گردهم آمدند و به همراه مردم مومن و خداجو به عزاداری پرداختند و حجت‌الاسلام هادی الیاسی از خطیبان در این مراسم درباره سیره امام رضا(ع) سخنرانی و بر پیروی از راه اهل بیت عصمت و طهارت(ع) تاکید کرد.

در ادامه، دسته عزاداری خادمان آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) و جمعی از مسوولان این آستان مقدس به همراه قشرهای گوناگون مردم تا حرم مطهر به عزاداری و سینه زنی پرداختند.

در پایان این مراسم، دسته مذکور در صحن امام‌رضا(ع) حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) به همراه مجاوران و زایران این بارگاه ملکوتی و با حضور آیت الله سید محمد سعیدی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قم و تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) به سوگواری پرداختند.

بر اساس این گزارش، آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) در روز پایانی ماه صفر مراسم عزاداری را با سخنرانی استادان حوزه علمیه قم در این مکان مقدس، در دستور کار خود قرار داده است.
انتهای پیام/