شایعه صدور کارت واکسن برای افرادی که واکسن تزریق نکرده اند رد شد

به نقل از خبرگزاری مهر قم، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم با رد شایعات در مورد دریافت کارت واکسن توسط افرادی که واکسن نزده اند گفت: صدور کارت واکسن برای افرادی که واکسن تزریق نکرده اند صحت ندارد.

سیامک محبی صبح شنبه در گفتگو با خبرنگاران گفت: اطلاعات درج شده در کارت‌های واکسن از سامانه کشوری برداشت می‌شود و هر تغییر عمدی یا سهوی در نوع واکسن تزریق شده باعث توقف کلی روند می‌شود.

وی افزود: آن دسته از افرادی که هر دو دوز واکسن را دریافت کرده‌اند، می‌توانند پس از مراجعه به سایت vcr.salamat.gov.ir و ثبت اطلاعات شخصی خود یعنی نام و نام خانوادگی، شماره گذرنامه، کد ملی و شماره موبایلی را که به نام متقاضی است، کارت واکسن خود را دریافت نمایند.

محبی واکسیناسیون را امری الزامی دانست و ادامه داد: در آینده نزدیک ارائه خدمات عمومی از جمله خدمات بانکی، تهیه بلیت هواپیما، قطار، اتوبوس و همچنین اقامت در هتل منوط به داشتن کارت واکسیناسیون خواهد بود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم تصریح کرد: استعلام تمامی کارت‌های واکسن از طریق سامانه وزارت بهداشت به صورت آنلاین انجام می‌شود و با هرگونه تخلفی در این حوزه برخورد قانونی خواهد شد.

وی در پایان گفت: اخیراً در فضای مجازی اخباری مبنی بر اینکه افرادی که واکسن نزده‌اند به طریقی کارت واکسن تهیه کرده‌اند که این موضوع صحت نداشته و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.
انتهای پیام/