اعلام فراخوان پنجمین جشنواره شعر اشراق

به نقل از ایرنا قم، دبیر پنجمین جشنواره بین المللی شعر حوزه(اشراق) با اشاره به اعلام فراخوان این جشنواره گفت: این دوره در بخش‌های مختلف مانند شعر کلاسیک، شعر نو، شعر کودک و نوجوان و غیره در سال جاری به همت دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام سید محمد مهدی شفیعی روز چهارشنبه در گفت و گویی افزود: اندیشه دینی و شعر از گذشته با یکدیگر پیوند داشته و آثار زیادی از عالمان خوش ذوق دینی به یادگار مانده است.

وی با بیان اینکه جشنواره شعر اشراق نمایه ای از شعر شاعران حوزوی است، ادامه داد: شعر در حوزه‌های علمیه هنری پویا و جریانی زنده و تپنده است و بعد از انقلاب اسلامی شعر هر سال در بین حوزویان بالنده‌تر شده و کارنامه قابل توجهی از خود ارائه کرده است.

وی گفت: پنجمین جشنواره شعر اشراق طی سال جاری در بخش های مختلفی مانند شعر کلاسیک، شعر نو، شعر کودک و نوجوان و غیره برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه کتاب و نوحه دو بخش جدید جشنواره امسال است، یادآور شد: با برگزاری نشست های تخصصی، شب شعر و اردوهای آموزشی تلاش شده تا پویایی شعر حوزه بیشتر شود.

شفیعی ادامه داد: با توجه به محدودیت های کرونایی در این دوره توجه بیشتری به تولیدات رسانه ای صورت گرفته است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این جشنواره می توانند به سایت جشنواره به نشانی  https://shear.eshragh.ir/ مراجعه کنند.
انتهای پیام/