کارشناسان علوم پزشکی و بهداشت قم درمورد ویروس دلتا اطلاعات دقیقی را به مردم ارائه دهند

به نقل از ایرنا قم، فرماندار قم با اشاره به‌شیوع ویروس دلتا درسطح جامعه گفت:کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت و درمان قم درخصوص ویروس دلتا اطلاعات دقیقی را به مردم ارائه دهند.

مرتضی حیدری روز چهارشنبه در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به‌بحران در تالار کرامت استانداری قم افزود:  اطلاعات لازم در خصوص ویروس دلتا که ترکیبی از ویروس آفریقایی و هندی است، به‌خوبی منعکس نمی‌شود، از این رو مردم باید درک درست و دقیقی از این ویروس پیدا کنند. 

وی همچنین توسعه واکسیناسیون کرونا را ضروری دانست و گفت: همچنان در میان مردم در رابطه با واکسیناسیون شک و شبهه وجود دارد، و به‌همین علت خیلی از افراد از واکسیناسیون استقبال نمی‌کنند.

فرماندار قم واکسیناسیون را تنها چاره برای جلوگیری از مرگ و میر کرونایی توصیف کرد و گفت: تغییر ادبیات و تکیه بر باورهای اعتقادی و ایدئولوژیکی می‌تواند مردم را در همراه‌سازی با این موضوع مجاب کند.

وی  همچنین تصریح کرد: اگر با این رویکرد در حوزه اطلاع رسانی پیرامون این بیماری پیش برویم، مساعدتمان از روحانیان به‌ویژه در مساجد چند برابر خواهد شد آنها به‌کمک ما خواهند آمد و این امر در توجیه مردم و همراه سازی آنها خیلی موثر واقع خواهد شد.

وی با بیان اینکه پس از گذشت بیش از یک سال مقابله با این ویروس، همه باور داریم که مهمترین مساله پیشگیری است گفت: در پیشگیری بحث اطلاع رسانی و مباحث فرهنگی در صدر اولویت‌ها است و برای مجاب کردن جامعه اگر بر باورها تکیه کنیم، موفقیت آسان تری را به‌دست خواهیم آورد.

حیدری ادامه داد: اگر روحانیان در مساجد به‌کمک ما بیایند، می‌توانیم از فضاهای موجود توسط بسیج نیز بهره‌مند شویم و فضای مجازی را هم تحت تاثیر قرار دهیم.

فرماندار قم از برگزاری جلسه‌هایی با نیروی مقاومت بسیج استان خبر داد و گفت: تحولی دیگر را در راستای یاری رساندن بسیج و هلال احمر که هر دوی این نهادها نیز تا به‌حال زحمت کشیدند، رقم خواهیم زد.

وی با تاکید بر احتیاج دستگاه‌های بهداشتی و اجرایی استان به‌مساعدت بسیج اضافه کرد: بسیج در این مقطع،  می تواند در حوزه نظارتی بازوی مهمی برای حوزه بهداشت و درمان باشد.

فرماندار قم همچنین از همراهی‌های اصناف در کنترل بیماری کرونا قدردانی کرد و افزود: اصناف در مسیر مبارزه با کرونا هزینه زیادی متحمل شدند ولی چاره ای نیست، چرا که در راه حفظ جان باید از مال گذشت.

وی همچنین با تاکید بر اینکه در صورتی که اصناف مراقبت نکنند محدودیت‌ها و تعطیلی‌های بیشتری در انتظار آنها خواهد بود بیان کرد: شهرداری نیز در فضاسازی عمومی تا به‌حال کوتاه نیامده ولی با تکیه بر اطلاعات جدید نیازمند نوسازی بنرها و تابلوها هستیم تا با روش‌های جدید و اطلاعات بهتر به‌آگاه‌سازی مردم در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا کمک کنیم.
انتهای پیام/