انتقاد از وضعیت فرهنگی شهر قم

به نقل از خبرگزاری مهر قم، خطیب نماز عبادی سیاسی جمعه قم با انتقاد از وضعیت فرهنگی شهر قم گفت: برخی دستگاه‌هایی که متولی وضع فرهنگی قم هستند به وظیفه خود درست عمل نمی‌کنند.

آیت الله سیدمحمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه قم با تاکید بر اینکه نباید هیچ گناهی کوچک شمرده شود چراکه حتی گناهان کوچک آثار بدی در زندگی دارد گفت: هیچ دعایی را نباید سبک بشماریم چه بسا همین دعا مستجاب باشد بنابراین هیچکدام از عبادات خدا را نباید کوچک شمرد.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت مدیریت در زندگی انسان‌ها در ابعاد مختلفش گفت: افرادی که کارهای مختلفی انجام می‌دهند به جایی نمی‌رسند حتی اگر هم نابغه باشند به موفقیت چشم‌گیری نخواهند رسید.

امام جمعه قم دعوت رئیس جمهور منتخب از رقبای انتخاباتی در راستای استفاده از نظرات آنان برای رفع مشکلات کشور را ارزشمند بیان کرد و افزود: دشمنان می‌خواستند با سوءاستفاده از رقابت‌های انتخاباتی جلوی کارآمدی نظام اجرایی کشور را در بعد از انتخابات بگیرند و به مردم القا کنند که بدون تکیه بر غرب نمی‌شود به مشکلات غلبه پیدا کرد.

وی با اشاره به هشدارهای وزارت بهداشت درباره موج پنجم کرونا در کشور گفت: از آنجایی که پیک جدید کرونا مشکلات بیشتری باری مردم و اقتصاد ایجاد می‌کند باید دستورالعمل‌های بهداشتی با دقت رعایت شود.

آیت الله سعیدی در ادامه با انتقاد از وضعیت فرهنگی شهر قم گفت: ۲۶ دستگاه متولی وضع فرهنگی قم هستند که برخی به وظیفه خود درست عمل نمی‌کنند و برنامه قابل اجرایی ارائه نمی‌کنند.

وی افزود: باید همه دستگاه‌ها، خانواده‌ها و صنوف قم در این زمینه وارد عمل شوند زیرا قم عُش آل محمد و حرم اهل بیت (ع) است و همین دو عنوان تکلیف وضع فکری، فرهنگی و سیمای قم را مشخص می‌کند.
انتهای پیام/