کاهش تخلفات زیست محیطی در گرو قوانین بازدارنده حقوقی و کیفری است

به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست قم، مدیرکل حفاظت محیط زیست قم گفت: کاهش تخلفات زیست محیطی در گرو حمایت دستگاه قضایی و قوانین بازدارنده حقوقی و کیفری است.

سید رضا موسوی مشکینی در دیدار با معاون دادستان قم افزود: دستگاه قضایی در ابعاد مختلف می تواند بهترین حامی و یاری دهنده سازمان محیط زیست برای کاهش تخلفات زیست محیطی باشد.

وی ادامه داد: با توسعه و گسترش همکاری‌ها با دستگاه قضایی و ارتقاء سطح آگاهی نسبت به مسائل گوناگون زیست محیطی، به طور قطع در امر پیشگیری و مقابله با تخلفات موفق تر خواهیم بود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به تصویب قوانین جدید زیست محیطی در سالهای گذشته، خاطرنشان کرد: قوانین هوای پاک، حفاظت از خاک و مدیریت تالاب ها ظرفیت‌های بسیار خوبی در ارتباط با کاهش و برخورد با تخلفات زیست محیطی دارند که باید به خوبی از آنها در راستای صیانت از محیط زیست استفاده شود.

علی اصغر سلطانی معاون دادستان عمومی و انقلاب قم نیز در این جلسه با تأکید بر اهمیت و جایگاه محیط زیست در حفظ امنیت و سلامت جامعه، نحوه اجرای قانون هوای پاک و موضوعات پیرامون از جمله گرد و غبار، حقابه های زیست محیطی و روان آب های سطحی را مورد بحث و بررسی قرار داد.
انتهای پیام/