لزوم توجه به کاربردی سازی علوم انسانی

به نقل از روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با تاکید بر ضرورت کاربردی‌سازی علوم انسانی گفت: تولید فعالیت‌های فناورانه از آثار تولیدی و تجاری سازی یافته های پژوهشی دو پایه اصلی برای کاربردی سازی علوم انسانی است.

در یکصد و بیستمین جلسه شورای پژوهشی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، گزارش طرح «کاربردی سازی و بومی شدن علوم انسانی و اجتماعی در ایران» ارائه شد و راهکارهای کاربردی سازی علوم انسانی مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه، حجت‌الاسلام والمسلمین نجف لک‌زایی رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، کاربردی نشدن علوم انسانی و محصور ماندن مباحث آن در حوزه نظر و نپرداختن به مصادیق مسائل و مشکلات اجتماعی را از مشکلات علوم انسانی دانست و اظهار داشت: در حوزه تحقیقات بنیادی و توسعه‌ای، آثار زیادی را منتشر کرده‌ایم و اولویت آینده پژوهشگاه را استخراج پژوهش‌های کاربردی از آثار منتشر شده دانست.

وی، تولید فعالیت‌های فناورانه از آثار تولیدی و تجاری سازی یافته های پژوهشی را دو پایه اصلی برای کاربردی سازی علوم انسانی دانست و از تمامی صاحب نظران و اندیشمندان خواست تا پیشنهادات و راهکارهای خود را برای رفع این معضل ارائه نمایند.
انتهای پیام/