در حال اجرا بودن پروژه‌های شهری قم

به نقل از شهرنیوز، مشاور عالی شهردار قم گفت: امروز در شرایطی هستیم که علاوه بر ساماندهی مباحث مالی و انضباط مالی، پروژه‌های شهری قم متوقف نیست و توانستیم بخشی از عقب‌افتادگی گذشته را نیز جبران کنیم.

محسن نصیری با اشاره به تلاش‌های مدیران شهری در زمینه اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام و پروژه‌های توسعه‌ای شهر قم اظهار داشت: در چند سال گذشته با توجه به حاکم شدن شرایط اقتصادی ناشی از تحریم‌های ظالمانه، کمک‌های دولتی به شهرداری‌ها و پروژه‌های بسیار محدود و عملاً می‌توان گفت در مقایسه با گذشته بسیار ناچیز شده است.

وی با بیان اینکه در این شرایط تلاش همکاران بر برنامه‌ریزی و یافتن راه‌های جایگزین برای پیشبرد پروژه‌ها متمرکز بوده است، عنوان کرد: امروز در شرایطی هستیم که علاوه بر ساماندهی مباحث مالی و انضباط مالی، پروژه‌های شهری ما متوقف نیست.

مشاور عالی شهردار قم خاطرنشان کرد: اگر پروژه‌های شهری در بخش عمران، خدمات و امور جاری شهرداری قم را با کلان‌شهرهای دیگر مقایسه کنیم، خوشبختانه نه‌تنها عقب نبودیم بلکه توانستیم بخشی از عقب‌افتادگی گذشته را نیز جبران کنیم.

وی ایجاد انضباط مالی در شهرداری قم را در سال‌های گذشته موردتوجه قرار داد و افزود: امروز در وضعیتی هستیم که هم انضباط مالی به سرانجام رسیده، هم پرداخت و تسویه دیون به مرحله خوبی رسیده و هم پروژه‌های بزرگ عمرانی تأمین مالی شده و به اجرا در آمده است.

نصیری ادامه داد: اگر مدیریت درستی نشده بود؛ دیونی که ۶ سال پیش، دو هزار میلیارد تومان بود و برخی از این دیون با سود تا ۳۵ درصد حساب می‌شد، هزینه تأمین مالی سالیانه بسیاری سنگینی برای شهرداری به دنبال داشت که عملاً جلوی هرگونه کار زیربنایی و بلکه کار اجرایی معمول شهرداری را می‌گرفت.

وی با تأکید بر اینکه خوشبختانه در چند سال گذشته با حمایت‌ها و همراهی شهروندان، مدیران شهرداری و شورای اسلامی شهر، ساماندهی خوبی درزمینه مباحث مالی صورت گرفته است، گفت: امروز به جایی رسیده‌ایم که پروژه‌هایی که در چند سال اخیر انجام‌شده پیمانکاران طراز اول پای‌کار بوده و این پروژه‌ها نیز با رعایت استانداردها و در بازده زمانی تعریف‌شده انجام‌شده است.

مشاور عالی شهردار قم با اشاره به رشد پلکانی بودجه شهرداری یادآور شد: وقتی می‌بینیم بودجه شهرداری به‌صورت پلکانی و قابل‌توجهی افزایش‌یافته، ناشی از اقداماتی است که با مدیریت شهردار و برنامه‌ریزی منسجم و تلاش خالصانه همکاران شهرداری و شورای اسلامی شهر قم اتفاق افتاده است.
انتهای پیام/