حمایت مردم از انقلاب با شرکت درانتخابات۱۴۰۰

به نقل از خبرگزاری مهر قم، رئیس شورای عالی جامعه مدرسین با اشاره به حضور بزرگوارانه مردم در انتخابات با وجود مشکلات معیشتی گفت: مردم یکبار از این انقلاب حمایت و برخلاف برخی نظرها یک شکست تلخ دیگر نصیب دشمن کردند.

عصر سه شنبه آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در دیدار رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی کشور، انتخابات ریاست جمهوری امسال را یکی از رخدادهای مهم انقلاب اسلامی ارزیابی کرد و اظهار داشت: دشمنان انقلاب اسلامی کم سابقه ترین توطئه و دشمنی را برای رأی ندادن مردم با همه روش‌های ممکن به‌کار بردند اما دیدیم که مردم بزرگوار ما با همه سختی و مرارتی که در معیشت و اقتصاد خود دارند پای کار آمدند و یکبار دیگر این نظام و این انقلاب را حمایت کردند و برخلاف برخی نظرها یک شکست تلخ نصیب دشمن شد.

وی افزود: دشمن علاوه بر برنامه‌ریزی‌های خود به‌برخی فریب خوردگان داخلی نیز طمع داشت اما به‌فضل الهی آنچنان شکوه و عظمتی در این انتخابات به‌وجود آمد که بی‌شک می‌توان آن را یکی از پدیده‌های تاریخی انقلاب اسلامی قلمداد کرد.

عضو هیأت رئیسه خبرگان رهبری با قدردانی از فعالیت‌های خالصانه‌ای که بخش‌های مختلف نظام به‌ویژه نیروی انتظامی و دیگر نهادهای نظامی و انقلابی در برگزاری این انتخابات متقبل شدند گفت: جبهه انقلاب در این حماسه یک اتحاد و همدلی بی‌نظیر را به‌نمایش گذاشت که به‌جرات می‌توان گفت در طول دوران چهل ساله انقلاب اسلامی کم سابقه بوده است و همه به‌میدان آمدند تا بار دیگر این نظام مقدس را یاری کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن بیان فعالیت‌های صورت گرفته توسط جامعه مدرسین جهت حضور حداکثری مردم در انتخابات افزود: بیانیه‌های جامعه مدرسین در مقاطع مختلف جهت تشویق به‌حضور مردم در انتخابات صادر شد و همچنین مکاتبه و ارتباط با بیش از هزار و ۶۰۰ تَن از علمای محترم بلاد که در سطح جامعه اثرگذار بودند؛ جهت دعوت به‌حضور مردم، از خدماتی بود که جامعه مدرسین در این دوره بر عهده گرفت و به‌شکر خداوند متعال یک‌صدایی و اتحاد در بین همه اعضای محترم جامعه مدرسین دیده شد که این نیز در طول دوران جامعه مدرسین کم سابقه بوده است.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه این انتخابات را مرحله اول و بسیار مهم دانست و بیان داشت: مرحله بسیار مهمتر مرحله بعد است چرا که مردم با این انتخاب و اتحاد به‌آینده امیدوار شده‌اند و باید تغییر را به‌صورت ملموس درک کنند و همانطور که رهبر حکیم انقلاب که در سایه حکمت و عنایت خداوند متعال هستند همواره از امید به‌آینده می‌گویند که با امید به‌آینده تغییر امکان پذیر است و امیدواریم همه با همین اتحاد و عظمت این مرحله دوم را نیز به‌خوبی پشت سر بگذاریم و شاهد عظمت بیشتر انقلاب و نظام اسلامی و گسترش آسایش در جامعه باشیم.

وی ضمن تشکر از همه نهادها و بخش‌هایی که در برگزاری این انتخابات فعالیت داشتند اظهار امیدواری کرد که خداوند همه شما را برای این انقلاب و برای این نظام مقدس حفظ کند تا در سنگرهای دیگر امید و حماسه آفرینی کنید.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا نیز با ارائه گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته توسط نیروی انتظامی در برگزاری انتخابات خاطرنشان کرد: بسیاری فکر می‌کردند که این انتخابات یکی از ناآرام‌ترین انتخابات باشد اما دشمنان به‌وضوح دیدند که یکی از امن ترین انتخاباتی بود که تاکنون برگزار شده است و در واقع این انتخابات جشن سیاسی نظام اسلامی بود.

حجت الاسلام سید علیرضا ادیانی بیان کرد: مردم و همه نهادهای انقلابی با روحیه و اتحاد و تمام توان تلاش کردند انتخابات به‌بهترین وجه ممکن برگزار شود که همینطور هم شد و مردم به‌اسلام و حزب الله اعتماد کردند و یک آرامش در سطح جامعه حکم فرما شده است که نشان از امیدواری به‌آینده و تغییر شرایط است.
انتهای پیام/