بهره‌برداری از تقاطع غیرهمسطح مهم و ترانزیتی “سلام”

به نقل از شهرنیوز، تقاطع غیرهمسطح ورودی قم از سمت جعفریه با عنوان”سلام” در ادامه طرح “قم در مسیر تحول” به‌زودی افتتاح می‌شود.

پروژه بزرگ تقاطع غیرهمسطح ورودی قم از سمت جعفریه با حضور مسئولانی استانی و مدیران شهری در ادامه افتتاح هفتگی پروژه‌های شهری  در طرح”قم در مسیر تحول” به بهره‌برداری می‌رسد.

برای اجرای این پروژه که در تقاطع بلوار حضرت معصومه(س) و کمربندی امام علی (ع) قرار گرفته ۱۴۵ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

این پروژه تأثیرگذار عمرانی از مردادماه ۹۸ آغاز و تیرماه ۱۴۰۰ در فضایی به مساحت ۸۰۰ مترمربع احداث تابلیه، یک هزار و ۸۰۰ مترمربع دیوار سازی و همچنین ۳۷ هزار و ۵۰۰ مترمربع خاکریز و خاک‌برداری اجراشده است.

از اهداف کلان این پروژه می‌توان به روان‌سازی ترافیک در تقاطع بلوار حضرت معصومه(س) و کمربندی امام علی(ع)، اتصال و ایجاد دسترسی مناسب محورهای کمربندی امام علی(ع) و بلوار حضرت معصومه(س) با ایجاد رمپ لوپ و بهسازی مناسب تقاطع اشاره کرد.

ویژگی‌های بارز این پروژه نیز ایجاد اتصال مناسب دو محور شریانی بلوار حضرت معصومه(س) و کمربندی امام علی(ع)، احداث تابلیه زیرگذر در مسیر اصلی کمربندی امام علی(ع) بدون قطع جریان ترافیکی در کمربندی و همچنین ایجاد فضای سبز مناسب در داخل رمپ و لوپ هاست.
انتهای پیام/