رفع مشکل فنی فرایند الکترونیکی اخذ رای در قم به طور کامل

به نقل از ایرنا قم، رئیس ستاد انتخابات قم گفت: مشکل فنی فرایند الکترونیکی شعبه های اخذ رای قم به طور کامل رفع شده و تمام ۷۲۲ شعبه اخذ رای استان فعال شده اند.

بیژن سلیمان‌پور روز جمعه درگفت وگو با خبرنگاران با اشاره به اخلال در عملکرد برخی صندوق‌های الکترونیکی در استان گفت: تمام شعبه‌های اخذ رای پیش از آغاز ساعت رسمی انتخابات، آمادگی کامل برای برگزاری مطلوب انتخابات را داشند که به دلایلی،‌ ضرورت هایی اجتناب ناپذیر برای تغییر رمز برخی دستگاه های الکترونیکی شعبه ها ایجاد شد.

وی گفت: این تغییر رمز که در سطح ملی انجام شد و از حیطه مسئولان اجرایی استان خارح بود، موجب شد تا وقفه ای در رای گیری برخی شعبه ها در استان ایجاد شود.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری قم ادامه داد: با تلاش های انجام شده، هم اکنون تمام مشکل فنی فرایند الکترونیکی اخذ رای در تمام شعبه های استان برطرف شده و رای گیری با روند عادی خود ادامه داد.

سلیمان پور تاکید کرد: بر اساس قانون در صورت اخلال صندوق‌های الکترونیکی، عوامل اجرایی شعبه‌ها ملزم هستند که رای گیری را به‌صورت دستی و سنتی انجام دهند.

وی ضمن تقدیر از حضور گسترده مردم در انتخابات تاکید کرد: در بازدید انجام شده از شعبه های اخذ رای استان، هم اکنون برگزاری انتخابات در شعبه های اخذ رای در شرایط مطلوبی در حال انجام است.

همزمان با سراسر کشور با دستور وزیر کشور، رای‌گیری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری،‌ ششمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا و همچنین انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری از ساعت ۷ صبح امروز جمعه در قم آغاز شد.

تعداد صندوق‌های اخذ رای استان با ۱۰درصد افزایش نسبت به انتخابات گذشته به ۷۲۲ صندوق افزایش یافتهاست. از جمعیت بیش از یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفری این استان ۸۴۶ هزار واجد شرایط حضور درانتخابات در این استان هستند که از این تعداد حدود ۲۰ هزار نفر رای اولی هستند.

۶۰۴ شعبه در شهر قم و ۱۱۸ شعبه نیز در شهرستان‌ها و روستاهای تابعه استان دایر است. بیش از ۲۲ هزار نفر مسئولیت اجرا، ‌حراست و تامین امنیت این انتخابات در استان را به عهده دارند.
انتهای پیام/