بهره برداری بیمارستان مادر در هفته جاری توسط رئیس جمهور

به نقل از ایرنا قم، استاندار قم با اشاره به‌اهتمام صورت گرفته برای توسعه زیرساخت‌های بهداشت و درمان استان در دولت تدبیر و امید گفت: در هفته جاری بیمارستان مادر قم توسط حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری به‌بهره برداری خواهد رسید.

بهرام سرمست روز شنبه در پایان جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که‌ به‌صورت ویدیو کنفرانس در آن شرکت کرده بود در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: ما در قم از همان‌ ابتدای شیوع بیماری کرونا از نظر توسعه زیرساخت‌ها تلاش کردیم که در تکمیل و تجهیز بیمارستان‌ها و راه اندازی مراکز درمانی پیگیری جدی داشته باشیم و خوشبختانه بیمارستان امیرالمومنین (ع) را به‌مرحله بهره‌برداری رساندیم.

وی افزود: در هفته جاری نیز بیمارستان مادر را توسط رییس جمهوری به‌بهره برداری خواهیم رساند.

بیمارستان مادر قم واقع در شهرک پردیسان با ۳۷ هزارمتر زیربنا بزرگترین بیمارستان خصوصی این استان به‌شمار می‌آید که کلنگ احداث این طرح در سال ۹۱ توسط استاندار وقت به‌زمین زده شد، اما با توجه به‌تحقق نیافتن وعده های دولت دهم برای اختصاص بودجه، عملیات اجرای آن تا سال ۹۳ به‌تعویق افتاد، اما از پانزدهم بهمن آن سال بار دیگر آغاز شد.

سرمست در پاسخ به‌سوالی در خصوص ظرفیت تخت‌های بیمارستانی استان در مقایسه با روزهای آغازین کرونا نیز گفت: در ایام کرونا ۴۵۰ تخت به‌ظرفیت تخت‌های بیمارستانی استان اضافه شد و بیمارستان‌های موجود را نیز از نظر پشتیبانی تاسیساتی به‌لحاظ اعتبارات مورد پشتیبانی قرار دادیم.

استاندار قم در ادامه با بیان اینکه در جلسه امروز ستاد ملی گزارشی از آخرین وضعیت کرونا و همچنین گسترش امکانات درمانی در کشور ارائه شد افزود: هم اکنون درحال کنترل موج چهارم بیماری کرونا در کشور هستیم، البته در سطح استان قم چه در موضوع بستری‌ها و همچنین بحث فوتی‌ها شرایط به‌خوبی پیش می رود، و برغم آنکه در وضعیت نارنجی قرار داریم، امیدواریم با ادامه این شیب نزولی به‌وضعیت زرد برسیم.

سرمست برخی از مصوبه‌های جلسه ستاد کرونا از جمله تمدید شرایط حمایتی از مسکن و اجاره بهای مسکن را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: با توجه به‌اینکه سال گذشته سقف افزایش اجاره بهای مسکن در تهران ۲۵ درصد و همچنین در کلانشهرها و سایر شهرها هم ۲۰ و ۱۵ درصد در نظر گرفته شده بود، این نرخ تا پایان سال جاری تمدید شد.

استاندار قم در ادامه تمدید شرایط پرداخت وام ودیعه مسکن تا پایان نیمه نخست امسال را از دیگر مصوبه‌ها ذکر کرد و گفت: بسته‌هایی که دولت در رابطه با گروه‌های پرخطر و مشاغلی که به‌شدت از کرونا آسیب دیدند، ارائه می‌دهد نیز از رئوس مصوبه‌های این جلسه بود.

وی افزود: یک مقایسه ای نیز از نظر زیرساخت‌های درمانی صورت گرفت که نشان می دهد در سطح کشور با وجودی که در اوایل شروع بیماری از نظر تخت بیمارستانی و تجهیزات به‌شدت کمبود داشتیم ولی الان پشتیبانی بسیار خوبی صورت گرفته و هیچ بیماری از نظر بستری مشکل پیدا نکرده که جز توفیق های نظام سلامت می‌باشد.
انتهای پیام/