رقابت۴۱۸ تن در انتخابات شوراها در قم

به نقل از ایرنا قم، فرماندار قم گفت: با اعلام نهایی اسامی ردصلاحیت شدگان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، در نهایت ۴۱۸ تن در این دوره از انتخابات در سطح استان قم رقابت خواهند کرد.

مرتضی حیدری روز چهارشنبه در بازدید استاندار قم از ستاد انتخابات این استان طی سخنانی، افزود: ۴۹۰ تن برای حضور در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در قم ثبت نام کرده بودند.

وی ادامه داد: تعداد شعب اخذ رای از ۵۷۱ شبعه در سال ۹۸ به ۶۰۴ شعبه در سطح شهر قم و از ۶۷۰ شعبه اخذ رای در انتخابات سال ۹۸ به ۷۲۲ شعبه در سطح استان قم افزایش یافته است.

حیدری با بیان اینکه در ۸۰۰ نقطه از استان قم انتخابات برگزار خواهد شد، اضافه کرد: ۲۰ صندوق در ادارات دولتی، ۳۲۷ صندوق در مدارس، ۱۷۹ صندوق در مساجد، ۲۸ صندوق در حسینیه ها، ۳ صندوق در دانشگاه ها و ۲ صندوق در فرهنگسراهای استان دایر خواهد شد.

به گفته فرماندار قم از مجموع ۶۰۴ صندوق اخذ رای در شهر قم، ۱۱۷ صندوق ویژه مردان، ۱۱۹ صندوق مخصوص بانوان و ۳۶۸ صندوق نیز مشترک خواهد بود.

وی عنوان کرد: از ۲۲ فرآیند مربوط به انتخابات ۲۰ فرآیند در استان قم طی شده و این استان آماده برگزاری باشکوه این حماسه ملی است.

حیدری اضافه کرد: بانک و سامانه اطلاعاتی ۱۲ هزار تن از عوامل برگزاری انتخابات ۲۸ خردادماه قم تدوین شده و ۱۰ درصد نیروی اضافه نیز بعنوان ذخیره در این سامانه گردآوری شده تا در صورت نیاز از آنها استفاده شود.

فرماندار قم افزود: برای برگزاری سالم و اطمینان بخش انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بصورت تمام الکترونیک طی هفته آینده باید چند مانور عملیاتی برای احصای برخی ایرادات احتمالی برگزار شود.

وی با بیان اینکه اعتماد و سرعت در انتخابات الکترونیکی بیشتر از شکل سنتی آن است، گفت: با الکترونیکی شدن انتخابات شوراها عملا فرآیندهای مربوط به شب و روز بعد انتخابات در زمان رای گیری و روز انتخابات انجام خواهد پذیرفت.

حیدری با تاکید بر آمادگی فنی کامل قم برای برگزاری انتخابات یادآور شد: در این دوره از انتخابات از ظرفیت دستگاه های اجرایی در فرآیند انتخابات استفاده بیشتری خواهد شد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هم‌زمان با ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و دومین انتخابات میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری بیست و هشتم خردادماه برگزار می‌شود.
انتهای پیام/