بافت ۱۹۵ تخته فرش بدست مددجویان هنرمند قمی

به نقل از ایرنا قم، معاون توسعه مشارکت‌های اداره کل کمیته امداد امام (ره) قم گفت: مددجویان هنرمند تحت حمایت کمیته امداد استان در سال گذشته که به‌نام جهش تولید نام گذاری شده بود ۱۹۵ تخته فرش دستباف به‌متراژ ۳۰۰ متر مربع را بافتند.

مهرداد مصلح با اشاره به‌اینکه هنر اصیل فرش بافی از جمله صنایع دستی مورد توجه مردم  قم و مددجویان تحت حمایت این نهاد است اظهار داشت: قالیبافی از جمله مشاغل مناسب زنان سرپرست خانوار به‌شمار می‌آید که می توانند در کنار انجام کارهای منزل همراه اعضای خانواده کار و درآمدزایی کنند.

وی ادامه داد: این نهاد طرح های روز و مورد نظر بازار را شناسایی و با تامین مواد اولیه مرغوب فضای اشتغال خانگی را در این زمینه برای مددجویان فراهم می کند.

مصلح نظارت بر اجرای این طرح‌ها و فروش تولیدهای فرش با قیمت‌های مناسب را از وظایف کمیته امداد ذکر کرد و افزود: این نهاد همیشه سعی کرده است بر خلاف بازار بیشترین سود نصیب مددجویان بافنده تحت حمایت شده و از زیان احتمالی آنها نیز جلوگیری شود.

وی از دوره‌های آموزشی قالی بافی در سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: با توجه به‌کیفیت فرش‌های بافته شده، ارزش آنها نزدیک به ۴۰ میلیارد ریال بوده است. 
انتهای پیام/