باید گفتمان انقلاب اسلامی را تبیین و به مردم انتقال دهیم

به نقل از ایرنا قم، مدیرکل تبلیغات اسلامی قم گفت: باید گفتمان انقلاب اسلامی، ضرورت مشارکت حداکثری و انتخاب درست را به‌خوبی تبیین و به‌مردم انتقال دهیم.

حجت الاسلام مرتضی شعبان زاده در آیین اختتامیه نشست هم اندیشی علاج مشکلات که به‌همت تشکل فراگیر تبلیغ و با مشارکت معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه، دفتر تبلیغات اسلامی و سازمان تبلیغات برگزار شد طی سخنانی اهمیت شکل گیری زنجیره تواصی بین مومنان را مورد تاکید قرار داد.

وی در ادامه مساله اقناع مردم را بنیادی ترین چالش انقلاب اسلامی دانست و گفت: با توجه به‌تنوع ابزارهای جامع پذیری متاسفانه آن گونه که باید ما در فضاهای غالب حضور پررنگی نداریم.

وی بر اهمیت توجه به بایسته‌های حکمرانی اسلامی اشاره نمود و یادآور شد: فضای مجازی از جمله بسترهایی است که برغم تمام تاکیدها و اقدام‌ها همچنان این فضا را در تسخیر دشمنان انقلاب و اسلام می‌بینیم.

شعبان زاده با بیان این‌که در این همایش ضمن جریان شناسی‌های تبلیغی، ایده های نظری نو، از تجربه‌های ارزشمند دوستان استفاده شد خاطرنشان کرد: در عملیات گفتمانی انقلاب اسلامی قرارگاه حوزوی انقلاب اسلامی به قوت و قدرت به فعالیت خود ادامه داده است و از مشارکت دیگر نهادهای حوزوی استقبال می کند.

وی بر اهمیت توسعه دایره مخاطبان حوزه‌های تبلیغی اشاره نمود و یادآور شد: باید با ارائه طرح های نو، دایره مخاطبانی را افزایش دهیم، در این میان نباید از ظرفیت اجتماعات مردمی غافل شویم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی قم با بیان اینکه متاسفانه جاهایی که عموم مردم حضور دارند ما غایب هستیم خاطرنشان کرد: باید برای آینده سرمایه اجتماعی روحانیت بیندیشیم و به سراغ نهادها و ساختارها حرکت نماییم.

وی محتوای طرح نجات را از موفق ترین طرح ها یاد نمود و ابراز داشت: باید احساس مسئولیت و ضرورت را به بدنه های تبلیغی و در ادامه به بدنه جامعه انتقال دهیم، باید گفتمان انقلاب اسلامی، ضرورت مشارکت حداکثری و انتخاب درست را به خوبی تبیین و به تمامه به مردم برسانیم.

شعبان زاده با تاکید بر این که در تمام انتخابات‌ها، باید از ظرفیت ستادهای انتخاباتی تمام کاندیدها استفاده نماییم یادآور شد: راه اندازی محافل رای اولی امر مهمی است که باید مورد توجه گروه‌های تبلیغی قرار گیرد، رای اولی‌ها نه تنها افزایش دهنده مشارکت، بلکه سرنوشت سازان کشور هستند.

وی در پایان سخنان خود افزود: با همت همه گروه های تبلیغی و اراده ای که در نهادهای حوزوی و تبلیغی برای برداشتن بار انقلاب وجود دارد می‌توان حول محور عملیات‌های مشترک با همسان سازی ظرفیت‌ها به نتایج ارزشمندی در حل مسائل نظام اسلامی دست یابیم.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به‌همراه ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و دومین انتخابات میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری بیست و هشتم خردادماه برگزار می‌شود.
انتهای پیام/