تکریم ۱۴۰ تَن از مادران و فرزندان زندانیان تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان قم

به نقل از روابط عمومی دادگستری قم، همزمان با پنجم خرداد روز ملی نسیم مهر روز حمایت از خانواده زندانیان، ۱۴۰ تَن از مادران و فرزندان زندانیان تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان قم طی آیینی با حضور مسئولان قضایی استان مورد تکریم قرار گرفتند.

رئیس کل دادگستری قم در ابتدای این آیین طی سخنانی بیان داشت: مجموعه قضایی استان از رنج و ناراحتی که شما متحمل می شوید مطلع است و تلاش ما هم بر این است که تا حد امکان از آلام شما بکاهیم و ناراحتیم از این که سرپرست زندگی شما می توانست در کنار خانواده خود باشد ولی اکنون در زندان و به‌دور از شما است.

حجت الاسلام علی مظفری ادامه داد: شما خانواده ها نقش بسیار مهمی در کاهش ارتکاب مجدد جرم همسرانتان دارید چه زمانی که فرد درون زندان متحمل حبس است و چه ایامی که به مرخصی آمده و یا آزاد می شود، به‌شدت باید نسبت به قبل از وی مراقبت بیشتری داشته باشید.

وی تصریح کرد: خواهش ما از شما این است که حواستان به فرزندانتان باشد مبادا غیبت پدر موجب آسیب به آنها شود.

 مدیرکل زندان‌های قم نیز با تبریک این روز به خانواده های مددجویان تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان در سخنانی افزود: مجموعه قضایی استان نهایت همکاری را با اداره کل زندان‌ها به‌ویژه در بخش حمایت از خانواده زندانیان دارند که به‌ نوبه خود تشکر می کنم.

وی اضافه کرد: به عنوان نمونه می توان به تسهیل شرایط اعطای امتیاز زندان باز، تمدید مرخصی زندانیان، توسعه اشتغال زندانیان درون زندان‌ها و مراکز بیرون زندان، حمایت از توانمندسازی خانواده زندانیان و غیره اشاره نمود که این حمایت‌ها از سوی مراجع قضایی باعث می شود که اداره کل زندان‌های استان و انجمن حمایت زندانیان به حمایت و رفع مصائب و مشکل‌های شما تلاش و همت بیشتری داشته باشد.

در ادامه این آیین فرزند دانش آموز نخبه یکی از زندانیان با خواندن دکلمه و شعری، ضمن تشکر از رئیس کل دادگستری استان، گوشه ای از ناراحتی خود به نبود پدر را بیان کرد.

همچنین از ۱۸۵ بسته معیشتی اهدایی از سوی ستاد فرمان اجرایی امام (ره) به خانواده زندانیان نیازمند با حضور رئیس کل دادگستری استان رونمایی شد.
انتهای پیام/