مراسم عزاداری شهادت حضرت حمزه(ع) و وفات حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در حرم کریمه اهل بیت برگزار شد

به نقل از تسنیم، مسئول واحد مراسم و محافل حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) گفت: مراسم عزاداری شهادت حضرت حمزه سیدالشهدا(ع) و رحلت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین بندانی نیشابوری و مداحی حسن حیدرزاده در حرم مطهر برگزار می‌شود.

حسن فرقانی در گفت‌ وگو با خبرنگاران اظهار داشت: خادمان حرم مطهر بانوی کرامت در شرایط شیوع ویروس کرونا به دنبال رعایت جدی دستورالعمل‌های بهداشتی هستند تا بتوانند در شرایط مطلوب از زائران و مجاوران حرم میزبانی کنند.

وی بیان کرد: در هفته جاری مراسم معارفی حرم مطهر با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می‌شود که یکی از این برنامه‌ها، مجلس عزاداری حضرت حمزه سیدالشهدا(ع) و حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) است.

مسئول واحد مراسم و محافل آستان مقدس بانوی کرامت گفت: در این مراسم عزاداری که چهارشنبه پنجم خردادماه بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار می‌شود، حجت‌الاسلام والمسلمین بندانی نیشابوری سخنرانی و حسن حیدرزاده مداحی خواهد کرد.

فرقانی بیان کرد: ظهر پنج‌شنبه ششم خردادماه نیز بعد از نماز ظهر و عصر حسن شالبافان برای زائران و مجاوران حرم مداحی خواهد کرد و محفل انس با قرآن کریم نیز قبل از نماز مغرب و عشاء در حرم مطهر برپا می‌شود.

وی ادامه داد: دعای کمیل شب جمعه این هفته با نوای ایزدی و زیارت جامعه کبیره نیز با نوای حجت‌الاسلام شهیدی در حرم مطهر خوانده خواهد شد.

مسئول واحد مراسم و محافل آستان مقدس بانوی کرامت خاطرنشان کرد: ویژه برنامه شب شهادت و مراسم قرائت دعای کمیل از صفحات اختصاصی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها در شبکه های اجتماعی منعکس خواهد شد.

انتهای پیام/