حمله برخی شخصیت های سیاسی و جریان ها به شورای نگهبان نارواست

شورای هماهنگی اصولگرایان استان قم با صدور بیانیه ای در حمایت از شورای نگهبان اعلام کرد: حمله برخی جریان های و شخصیت های سیاسی به شورای نگهبان نارواست.

شورای هماهنگی اصولگرایان استان قم پس از اعلام لیست نهایی نامزدهای ریاست جمهوری، در حمایت از شورای نگهبان بیانیه‌ای صادر کرد.

متن این بیانیه بدین شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

شورای نگهبان مرّکب از شش فقیه عادل و شش حقوق‌دان برجسته منتخب مجلس، در قانون اساسی شانی دارد و مجموعه‌ای قابل اعتماد است چگونه انسان می‌تواند به راحتی این مجموعه را به غرض‌ورزی درباره برخی افراد متهم کند. امام خامنه ای (مدظله‌العالی)

بر اساس جز ۵ بند ۱۰ سیاست‌های کلی انتخابات که از سوی رهبر انقلاب در سال ۹۵ ابلاغ شد، شورای نگهبان موظف به تصویب و اعلام معیارها و شاخصه‌های رجل سیاسی، مذهبی و مدیر و مدبر بودن داوطلبان شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری شده است و وظیفه آحاد مردم و داوطلبان شرکت در انتخابات تبعیت از تصمیمات این شورا می‌باشد.

در روند تشخیص و احراز صلاحیت کاندیداها در طول عمر پر برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شاهد بوده‌ایم که سلایق مختلف سیاسی پس از احراز صلاحیت توسط شورای نگهبان در معرض انتخاب مردم قرار گرفته و گروهی نیز از طیف‌ها مختلف سیاسی احراز صلاحیت نشده و از رقابت‌ها بازمانده‌اند.

حضور داوطلبان و انتخاب رؤسای جمهور از جناح‌های مختلف سیاسی گواه روشنی بر بی طرفی و صحت و صدق عملکرد اعضای این شورا بوده و روا نیست اگر نتایج اعلامی خلاف پسند یک جناح و جریان و شخصیت سیاسی بود آن را مورد حمله قرار دهند.

تردیدی نیست که کارگزاران و مسئولان نظام اسلامی باید حائز ویژگی‌های خاصی باشند و سلامت اخلاقی، سیاسی و اقتصادی از خصوصیات مهمی است که کارگزار به عنوان رکنی از ارکان نظام اسلامی، باید احراز کند.

در روند تشخیص احراز صلاحیت انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ شاهد آن هستیم که پس از اعلام نتایج، برخی افراد و جریان‌ها اقدام به بروز بداخلاقی سیاسی نموده و بدون توجه به وظایف و خروجی متنوع این رکن رکین نظام مقدس جمهوری اسلامی در طول چهل سال گذشته موضع ناصوابی را اتخاذ نموده‌اند.

بر همین مبنا شورای هماهنگی اصولگرایان استان قم ضمن اعلام حمایت قاطع خود از تصمیمات شورای نگهبان، بر این باور است که قانون مبنای روند انتخابات است و همانطور که مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) فرمودند شورای نگهبان یک صافی است برای آنکه نگذارد ناخالصی وارد ارکان نظام بشود و حمایت از تصمیمات آن وظیفه تمام آحاد ملت است.

شورای هماهنگی اصولگرایان استان قم
انتهای پیام/