کشف محموله قاچاق لوازم جانبی تلفن همراه در قم

به نقل از روابط عمومی اداره کل تعزیرات حکومتی قم، مدیرکل تعزیرات حکومتی قم گفت: یک خودروی حاوی لوازم و قطعه‌های جانبی تلفن همراه قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال در قم کشف شد.

مهدی ریاضی در گفت و گویی اظهار داشت: ماموران کاشف در حین کنترل خودروهای عبوری در محور عوارضی قم ـ تهران به یک دستگاه خودروی سواری پژو مظنون و در بازرسی از آن مقادیر قابل توجهی لوازم و قطعه‌های جانبی گوشی همراه شامل گلاس، قاب و غیره را به ارزش یک میلیارد و ۶۴۰ میلیون و ۴۷۰ هزار و ۴۸۳ ریال به ظن قاچاق کشف و سپس مراتب جهت سیر مراحل رسیدگی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان قم ارسال شد.

وی افزود: با تشکیل پرونده، شعبه ویژه رسیدگی به تخلف‌های قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی قم، ضمن احضار متهم، استماع اظهارات و اخذ آخرین دفاعیات متهم، به دلیل عجز متهم از ارائه مدارک مثبته، پس از رسیدگی، اتهام قاچاق را محرز و مسلم دانسته، متهم را علاوه بر ضبط خودرو حامل و محموله مکشوفه قاچاق به نفع دولت، به پرداخت مبلغ یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم نمود.

وی همچنین خاطر نشان کرد: بر اساس قانون کلیه محمولهِ مکشوفه توسط مرجع کاشف، تحویل اداره جمع آوری و فروش اموال تملیکیِ استان شد.

محکومیت جزای نقدی ۳.۳ میلیاردی ریالی برای عاملِ قاچاق تلویزیون در قم

 ریاضی همچنین گفت: ماموران کاشف در حین کنترل خودروهای عبوری در محور عوارضی قم ـ تهران به یک دستگاه خودروی سواری ال ۹۰ مظنون و در بازرسی از آن ۱۴ دستگاه تلویزیون LED به ارزش ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون و ۴۳۳ هزار و ۲۱۷ ریال به ظن قاچاق کشف و سپس مراتب جهت سیر مراحل رسیدگی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.

وی افزود: با تشکیل پرونده، شعبه ویژه رسیدگی به تخلف‌های قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی قم، ضمن احضار متهم، استماع اظهارات و اخذ آخرین دفاعیات متهم، به دلیل عجز متهم از ارائه مدارک مثبته، پس از رسیدگی، اتهام قاچاق را محرز و مسلم دانسته، متهم را علاوه بر ضبط محموله مکشوفه قاچاق به نفع دولت، با احتساب جزای نقدی بدل از ضبط خودرو، در مجموع به پرداخت مبلغ سه میلیارد و ۳۱۰ میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم نمود.

وی همچنین خاطر نشان کرد: بر اساس قانون کلیه محمولهِ مکشوفه توسط مرجع کاشف، به اداره جمع آوری و فروش اموال تملیکیِ استان تحویل داده شد.
انتهای پیام/