انجام فرآیند تعیین مناطق چهارگانه انتخابات

به نقل از تسنیم قم، فرماندار قم گفت: فرایند انتخابات شورای شهر قم از قبیل چینش صندوق‌ها و نیرو و تعیین مناطق چهارگانه انجام‌شده است و تا امروز نمایندگان فرماندار انتخاب می‌شوند.

مرتضی حیدری در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اهمیت انتخابات ۲۸ خردادماه اظهار داشت: انتخابات شورای شهر در مرحله دریافت شکایت است و در شهرهای بالای دویست هزار نفر افرادی که رد صلاحیت شدند به شکایات آن‌ها رسیدگی می‌شود.

وی افزود: فرایندهای انتخابات شورای شهر از قبیل چینش صندوق‌ها و نیرو و تعیین مناطق چهارگانه انجام‌شده است و تا امروز نمایندگان فرماندار انتخاب می‌شوند.

فرماندار قم بیان کرد: با توجه به اینکه شرایط انتخابات در ایام کرونا برگزار می‌شود تلاش می‌شود عوامل اجرایی و نظارتی که پای صندوق‌های رای حضور دارند ازنظر سلامت بهداشتی مورد تائید شبکه بهداشت قرار بگیرند و پیش از حضور بر سر صندوق‌های رای تست بدهند تا از سلامت آن‌ها اطمینان حاصل شود.

حیدری با اشاره به برگزاری انتخابات خبرگان رهبری در قم بیان کرد: در  آخرین روزهای رسیدگی به داوطلبان انتخابات خبرگان رهبری قرار داریم و امتحان برگزارشده است و در انتظار لیست نهایی مرحله نخست هستیم و کسانی که رد صلاحیت شده‌اند یک مرحله فرصت دارند تا به شکایت آن‌ها رسیدگی شود.

وی خاطرنشان کرد: وزارت کشور باید نامزدهای تائید صلاحیت شده انتخابات خبرگان رهبری را اعلام کند چون در انتخابات گذشته مشکلاتی به وجود آمد برخی از استدلال‌ها از اعلام  افراد توسط ثبت‌احوال و معاون سیاسی وزارت کشور بود و مغایرتی ایجاد می‌شود.

انتهای پیام/