حمایت ماهانه از ۹۸۲ کودک دارای اختلال رشد با ارائه سبد غذایی

به نقل از کمیته امداد استان قم، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد قم گفت: در سال گذشته از ۹۸۲ کودک زیر پنج سال دارای اختلال رشد و سوءتغذیه با ارائه سبد غذایی یک‌میلیون ریالی ماهانه حمایت شد.

محمدابراهیم نعیمی بابیان اینکه خانواده‌های دارای کودک مبتلا به سوءتغذیه، برای خرید مواد لبنی و پروتئینی به فروشگاه‌های منتخب معرفی شدند، افزود: در سال ۹۹ نزدیک به چهار میلیارد ریال برای کاهش سوءتغذیه ۹۸۲ کودک زیر پنج سال هزینه شده‌است.

وی از پایش این کودکان در بازه زمانی ۶ ماهه خبر داد و ادامه داد: در صورت بهبود شرایط تغذیه، کودکان دیگری جایگزین خواهند شد.

نعیمی با اشاره به اینکه این طرح حمایتی با مشارکت وزارت بهداشت و کمیته امداد انجام می‌شود اظهار داشت: با کمک به تغذیه مناسب این کودکان می‌توان آن‌ها را از بیماری و حتی مرگ‌ومیرهای ناشی از سوءتغذیه مصون کرد.

در حال حاضر حدود ۲۱ هزار و ۲۴۸ خانواده تحت پوشش کمیته امداد قم هستند؛ از میان خانواده‌های تحت پوشش، ۱۵ هزار و ۹۴۴ خانواده معادل ۷۰ درصد زن سرپرست خانوار هستند.

پنج‌هزار و ۱۲ خانواده به دلیل طلاق، پنج هزار و ۲۹۱ خانواده به دلیل از کارافتادگی، یک‌هزار و ۴۴۶ خانواده به دلیل بیماری صعب‌العلاج و ناعلاج و ۵۳۶ خانواده به دلیل زندانی بودن سرپرست از خدمات امداد قم بهره‌مند می‌شوند.

انتهای پیام/