افزایش نظارت‌ها و مراقبت‌ها در تعطیلات عید فطر/برگزاری نماز عید فطر در فضای باز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

به نقل از تسنیم قم، استاندار قم بر لزوم افزایش نظارت‌ها و مراقبت‌ها در تعطیلات عید فطر در سطح استان تأکید کرد و گفت: برگزاری نماز عید فطر در فضای باز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شود.

بهرام سرمست امروز در جلسه پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، با اشاره به سیر روند نزولی بیماری در سطح استان اظهار داشت: نماز عید فطر در فضای باز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

استاندار قم افزود: افزایش نظارت‌ها و مراقبت‌ها در تعطیلات عید فطر در سطح استان به‌ویژه در آرامستان‌ها و پایانه‌های درون‌شهری ضروری است و باتوجه به مصوبات ستاد ملی کرونا، نماز عید سعید فطر در استان با حفظ فاصله‌گذاری کامل اقامه می‌شود.

وی با اعلام ممنوعیت سفر به استان از ساعت ۱۴ روز گذشته تصریح کرد: نیروی انتظامی و پلیس راهور با استقرار کامل در ورودی‌های استان، مانع از ورود خودروهایی با پلاک غیربومی به استان می‌شوند و نظارت‌های دقیقی در حوزه امنیتی و انتظامی صورت می‌گیرد.

سرمست ابراز کرد: با توجه به اینکه قم، در مسیر تردد بوده و امکان رفت‌وآمد به این شهر زیاد است، باید کنترل‌ها و مراقبت‌ها باید افزایش یابد تا بتوانیم به کاهش سفر کمک کنیم، همچنین در این ایام در جهت پیشگیری از شیوع کرونا، باید از تجمعات جلوگیری شود.

وی در خصوص برگزاری امتحانات پایه نهم و دوازدهم و آزمون‌های سراسری خاطرنشان کرد: آزمون‌ها از سوی سازمان سنجش به‌صورت حضوری برگزار می‌شود و این موضوع در سطح ملی به تصویب رسیده است و باید به خانواده‌ها در مورد رعایت پروتکل‌ها اطمینان خاطر بدهیم.

استاندار قم عنوان کرد: آموزشگاه‌ها و آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها باید نسبت به فضای امن در رعایت پروتکل‌ها کمک کنند و نظارت‌هایی در این زمینه صورت بگیرد، همان‌طور که تجربه خوبی در کنکور و آزمون سال گذشته داشتیم.

وی یادآور شد: امسال نیز باید همه احتیاط‌ها و موارد بهداشتی موردتوجه باشد تا خیال خانواده‌ها را راحت کنیم و هیچ نگرانی در این مورد نداشته باشند.

سرمست در مورد مدیریت مصرف برق نیز گفت: علاوه بر اقدامات در کاهش مصرف برق، بحث فرهنگ‌سازی و تغییر نگرش شهروندان اهمیت زیادی دارد و تا زمانی که مردم از لحاظ لزوم رعایت صرفه‌جویی در مصرف برق قانع نشوند، کار سخت می‌شود.

وی اذعان کرد: البته باید ملاحظاتی از نظر مصرف برق در بخش‌های صنعت و کشاورزی صورت گیرد و در این حوزه از نظرات کارشناسان استفاده کنیم، ولی درعین‌حال باید تعهدات وزارت نیرو نیز اعمال شود.

استاندار قم بیان کرد: هرگونه تصمیم مبنی بر تغییر ساعات اداری در استان قم در فصل گرما در جهت کاهش مصرف برق مورد تأیید و وابسته به اجازه ستاد ملی است.

وی در مورد رفع مشکلاتی پیرامون روشنایی نیز اظهار داشت: شرکت برق باید با همکاری اداره کل راهداری در کاهش روشنایی محورهای حادثه‌خیز استان، اقداماتی انجام دهد به‌خصوص آزادراه قم- تهران از موقعیت حساسی برخوردار است و کاهش روشنایی، تبعات جبران‌ناپذیری به همراه دارد.

سرمست در مورد ضرورت اغناسازی افکار عمومی در طرح واکسیناسیون تصریح کرد: باید از طریق شورای اطلاع‌رسانی و رسانه‌ها، افکار عمومی به‌ویژه برای جامعه هدف به سمت لزوم و فواید واکسیناسیون مدیریت شود.

وی گفت: با گسترش واکسیناسیون در ماه‌های آینده، می‌توان از شکل‌گیری موج‌های بعدی بیماری جلوگیری کرد، ازاین‌رو مردم نیز فرصت را از دست ندهند، همچنین در جهت گسترش طرح واکسیناسیون دستگاه‌های اجرایی استان باید سالن‌های مناسب خود را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دهند تا مراکز واکسیناسیون در سطح استان افزایش یابد.

انتهای پیام/