افتتاح چهارمین مرکز واکسیناسیون کرونا

به نقل از تسنیم قم، در مراسمی با حضور استاندار و رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم، مرکز شماره ۴ واکسیناسیون کرونا افتتاح شد و فعالیت خود را در جهت واکسیناسیون گروه هدف آغاز کرد.

مرکز شماره ۴ واکسیناسیون کرونا در قم در مجتمع امام خمینی(ره) در کنار گلزار شهدا فعالیت خود را در دو شیفت صبح و عصر آغاز کرده است.

پیش‌ازاین مراکز واکسیناسیون در میدان روح‌الله و مرکز موسی ابن جعفر در خیابان کارگر و مرکز خدمات جامع سلامت الزهرا(س) در سید معصوم فعال بود.

محمدرضا قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مرکز مجتمع امام خمینی(ره) به‌عنوان چهارمین مرکز واکسیناسیون عمومی است که در حال حاضر گروه‌های سنی ۷۵ سال به بالا می‌توانند با مراجعه به مراکز، اقدام به تزریق واکسن کنند.

بهرام سرمست استاندار قم نیز در این مراسم ضمن قدردانی از تلاش‌های جامعه سلامت قم با تأکید بر رعایت دستورات بهداشتی توسط شهروندان عنوان کرد: مسئولان براساس سیاست‌های ستاد ملی مقابله با کرونا، در کنار پرداختن به تولید واکسن داخلی، امر واردات واکسن را در دستور کار قرار داده‌اند.

وی تصریح کرد: در این مدت، واکسیناسیون به‌صورت گسترده در حال انجام است و علاوه بر کادرمان و پزشکی در گروه‌های پرخطر به سنین بالای ۸۰ سال و اخیراً ۷۵ سال نیز واکسن تزریق می‌شود.
استاندار قم با ابراز خرسندی از امکانات فراهم‌شده ازنظر فضای واکسیناسیون و کادر تزریق واکسن بیان کرد:آمادگی خوبی را در زمینه واکسیناسیون جامعه هدف در قم شاهد هستیم و امروز این مرکز نیز دارای تمام استانداردهای لازم افتتاح شد.

وی خاطرنشان کرد: از شهروندان انتظار می‌رود در کنار رعایت پروتکل‌ها طبق اولویت‌گذاری در رابطه با واکسیناسیون نیز مراجعه کنند تا زمینه شیوع بیماری را به حداقل برسانیم.

سرمست گفت: ستاد به‌طورکلی پشتیبان‌ اجرای تصمیمات و نظرات کارشناسی در نظام سلامت است و طبق نظر صاحب‌نظران و متخصصین حوزه سلامت، اولین واکسن در دسترس، بهترین نوع است، هرچند تلاش شد از انواع واکسن‌ها تهیه شود و با رعایت تمام مسائل ایمنی و بهداشتی این واکسن‌ها مورد استفاده قرار بگیرد.

وی در موردتوجه به استانداردها در واکسیناسیون افزود:تجهیزات مخصوص دارای استاندارد در حمل واکسن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و رسانه‌ها و شورای اطلاع‌رسانی نیز اطلاعات خوبی در اختیار مردم قرار داده و امیدواریم مردم با اطمینان خاطر به نظام پزشکی برای دریافت واکسن مراجعه کنند.

انتهای پیام/