اصلاح الگوی کشت و تکمیل زنجیره تولید با تلاش کشاورزان قمی

به نقل از تسنیم قم، استاندار قم گفت: تلاش کشاورزان قمی در جهت اصلاح الگوی کشت و تکمیل زنجیره تولید و تحقق ارزش‌افزوده بسیار ارزشمند و قابل‌تقدیر است.

بهرام سرمست در حاشیه بازدید از سه واحد تولیدی و افتتاح و کلنگ زنی ۴ پروژه حوزه کشاورزی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال تولید و پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها، امروز دو واحد فرآوری و تولید بخش کشاورزی افتتاح شد.

استاندار قم با قدردانی از کارآفرینان در بخش کشاورزی ابراز کرد: تلاش کشاورزان قمی در جهت اصلاح الگوی کشت و تکمیل زنجیره تولید و تحقق ارزش‌افزوده بسیار ارزشمند و قابل‌تقدیر است.

وی تصریح کرد: در بخش کشاورزی، حضور ما جهت ارزیابی مسائل و مشکلات تولید به‌نوعی نشانه پشتیبانی و حمایت است، هرچند کار اصلی را تولیدکنندگان انجام می‌دهند و باید به‌واسطه همت و تلاششان به آن‌ها خداقوت و خسته نباشید بگوئیم.
سرمست با بیان اینکه در سال جدید در ارتباط با الگوی کشت، توفیقات مهمی به دست آوردیم و یک واحد گلاب‌گیری و اسانس گیری تأسیس شد، با توجه به اینکه مزرعه گل محمدی به‌صورت گسترده در استان وجود دارد، عنوان کرد:  سال قبل کلنگ این واحد فرآوری را بر زمین زدیم و امروز به بهره‌برداری رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم زنجیره بعدی را در ارتباط با بازار فروش و مصرف ادامه دهیم و کمک کنیم محصولات کشاورزی ارزش‌افزوده بیشتری پیدا کند.

انتهای پیام/