پیام شهردار قم به مناسبت روز جهانی قدس

شهردار قم با صدور پیامی فرا رسیدن روز جهانی قدس را گرامی داشت.

دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد با صدور پیامی فرا رسیدن روز جهانی قدس را گرامی داشت.

متن پیام بدین شرح است:

بسمه تعالی

روز جهانی قدس در دل وجان آزادیخواهان و مسلمانان جهان به ثبت جهانی رسیده ونهادینه شده وبه وسعت وحدت و همدلی بشریت، اثربخش است و نمادی برای تعیین مسیر و شناخت نقشه راه و نماد هم گرایی دین وسیاست بوده و اینکه سیاست از دین جدا نیست است.
امام راحل با این نامگذاری و به امانت گذاشتن آن در جامعه اسلامی بخوبی نشان داد که روز جهانی قدس پیوست سیاسی عبادت بوده و قطب نمایی دقیق و ماندگار برای بازنمایی راه صحیح است.
تکرارو یادآوری این سمبل وحدت در هر سال همواره برکت آفرین بوده و مصداق عینی و تفسیر عملی برای فراز نورانی وَذَکِّرْهُمْ بِأَیَّامِ اللَّهِ إِنَّ فِی ذَٰلِکَ لَآیَاتٍ لِکُلِّ صَبَّارٍ شَکُورٍ است و تذکر مهمی برای درس دشمن‌شناسی و تعیین وضعیت و موقعیت برای ادامه صحیح مسیر وعدم انحراف است.
در دین اسلام افراط و تفریط مذموم بوده وشور وشعور مبتنی برعقلانیت است و تعصب احساسی جایگاهی ندارد بلکه اطاعت عاقلانه و هدفمند، رکن محوری و مهمی در انجام دستورات اسلامی است. گاه مشارکت و حضور حداکثری تصریح است و گاه به جهت مصالح و حفظ سلامت و امنیت جامعه وشرایط خاص همانند رعایت دستورات بهداشتی وعدم انتقال ویروس کرونا صرف آمادگی و در صحنه بودن در فضای مجازی مورد تاکید است و این پیروی نشانه‌ای صحیح از ولایت مداری محسوب می‌گردد.
اسرائیل غاصب همانند ویروسی سیاسی و بسیار خطرناک در حال ترویج و تبلیغ فرسایشی و قربانی گرفتن از مظلومان عالم است که با تعیین این روز مهم کابوسی پایان ناپذیر بر روح و روان آنان سایه افکند و تیر خلاصی بر ریشه و کانون اصلی شیطنت‌ها و رذالت‌های آنان زده شد و اهتمام به این روز، اختصاص به سال، زبان، دین و کشوری خاص در مقیاس مرزی مشخص ندارد بلکه وظیفه‌ای همگانی بوده و این وحدت همانند اکسیژن برای ریه‌های جامعه بشری مهم بوده تا از عفونت بسیار خطرناک این ویروس جهش یافته در امان بمانند.
گاه گذشت زمان باعث تشتت در دیدگاه‌های برخی شده و فراز و فرود افکار بر باورها تاثیرگذاشته و شاهد انحراف فکری و تشکیک در باور می‌شویم که تعیین چنین روزی، عیاری ناب و معیاری با احتساب برای بازنگری در مسیر و شناخت دوست و دشمن است.
اینجانب ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه مسلمانان، از همه آحاد ملت می‌خواهم تا با عمل به دستورات مقام معظم رهبری برای آمادگی گسترده، افزایش معرفت ودانش و بینش در خصوص این دشمن انسانیت و ان‌شاالله با خودسازی ودشمن‌شناسی، مقدمات تشکیل لشکربی نظیر مولا و صاحبمان حجت ابن الحسن العسکری بقیه الله الاعظم را فراهم سازیم و موفقیت و نصرت نهایی جبهه مقاومت اسلامی را بر علیه کفر و نفاق را رقم زنیم.

سید مرتضی سقائیان نژاد

شهردار قم