ورود ۳۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل‌ونقل عمومی

به نقل از شهرنیوز، معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از ورود ۳۰ دستگاه اتوبوس بازسازی‌شده به ناوگان حمل‌ونقل عمومی تا دو هفته آینده خبر داد.

عباس ذاکریان در نشست ستاد مدیریت بحران استان با اشاره به اقدامات شهرداری قم در مبارزه با بیماری کرونا اظهار داشت: تداوم واکسیناسیون برخی پرسنل خدمات شهری، پخش هُشدارهای صوتی در سطح شهر، اطلاع‌رسانی عمومی از طریق بنرهای شهری و توزیع ماسک در بین کارگران خدمات شهری ازجمله این اقدامات بوده و هست.
وی با تصریح بر تشدید نظارت‌های کرونایی در مجموعه شهرداری قم و سازمان‌های تابعه در هفته‌های اخیر اضافه کرد: یکی از مطالبات مطرح‌شده در موضوع حمل‌ونقل عمومی قم، افزایش اتوبوس‌های خط پردیسان برای افزایش رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و کاهش تجمع مسافران بود که خوشبختانه این امر با پیگیری‌های صورت گرفته و علیرغم مشکل همه شهرداری‌ها در تأمین اتوبوس جدید مرتفع شد.
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم همچنین به اضافه شدن ۳۰ دستگاه اتوبوس بازسازی‌شده تا دو هفته آینده به ناوگان حمل‌ونقل عمومی قم توجه داد و خاطرنشان کرد: ناوگان حمل‌ونقل عمومی قم در مراسم شب‌های قدر نیز با ظرفیت ۱۰۰ درصدی خود و تا سحرگاه در حال خدمت به مردم و شب‌زنده‌داران بوده و خواهد بود، ضمن آنکه اختصاص ظرفیت ۱۰۰ درصدی ناوگان با هدف تردد اتوبوس‌ها با تعداد مسافر کمتر و برای ایجاد فاصله‌گذاری اجتماعی در تحقق مبارزه با کرونا بوده است.
ذاکریان همچنین درباره نارضایتی موجود از رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در پایانه‌های مسافربری درون‌شهری نیز گفت: در این گزارش‌ها، برخی ایستگاه‌های اتوبوس شهری مانند میدان شهید مطهری و یا سه راه بازار به‌عنوان پایانه تلقی می‌شوند، در حالی مدیریت شهری تعریف دیگری را برای پایانه‌های مسافربری درون‌شهری دارد و مهم‌ترین ویژگی این پایانه‌ها را، اشراف کامل شهرداری بر فعالیت آن‌ها می‌داند.
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم سپس پایش مکرر سلامت رانندگان حمل‌ونقل عمومی قم را یادآور شد و اظهار کرد: نصب کد QR در ۲۰۰ تاکسی درون‌شهری جهت عدم تبادل پول نقد بین مسافر و راننده، از دیگر اقدامات مدیریت شهری قم در مبارزه با کرونا بوده است.
وی همچنین تصریح کرد: اقدامات خوبی برای رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در آرامستان بهشت معصومه (س) انجام‌شده است، اما باید گفت که با نقطه مطلوب فاصله داریم و درعین‌حال تلاش می‌شود تا مهم‌ترین مشکل موجود در این عرصه یعنی اصرار خانواده مرحومین به برگزاری مراسم، با اقناع‌سازی و تعامل حل‌وفصل شود.
ذاکریان درباره بوستان‌های شهری نیز گفت: نوار زرد محدوده بوستان‌ها و همچنین خاموشی روشنایی آن‌ها نشانه‌هایی از تعطیل بودن بوستان‌هاست، ضمن آنکه تلاش شده است تا تجمع‌های شبانه در محدوده رودخانه قم و بلوار شهید سلیمانی با گشت بیشتر پرسنل تخلفات شهری، کم و کمتر شود.
انتهای پیام/