استاندار قم: با همکاری مردم از موج سنگین کرونا عبور کردیم

به نقل از تسنیم قم، استاندار قم گفت: با همکاری مردم و اصناف یک موج سهمگینی را پشت سر گذاشتیم.

بهرام سرمست ظهر امروز در جلسه ستاد پیشگیری؛هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان که در سالن کرامت استانداری برگزار شد  ضمن تقدیر و تشکر از هیئت‌های مذهبی، تولیت حرم و هم‌چنین نیروهای اورژانس در برگزاری مطلوب شب‌های قدر اظهار داشت: خوشبختانه با همکاری مردم موج سهمگینی را پشت سر گذاشتیم.

وی افزود: تغییر وضعیت و رنگ استان به معنی بهبود شرایط نیست ما تجربه موج‌های سنگین دیگری را داشتیم که با یک سهل‌انگاری و عادی انگاری جهش ویروس افزایش یافت باید تحت هر شرایطی پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنیم شرایط قم هنوز خطرناک است.

به گفته این مسئول؛ با توجه به رفع محدودیت‌ها از مشاغل گروه ۲ باید دقت نظر شود تا شاهد تجمعات و شلوغی نشویم و همه باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

در ادامه این جلسه معاون سیاسی امنیتی استانداری قم هم با اشاره به این‌که واکسن مرگ‌ومیرها را کاهش می‌دهد گفت: باید درزمینهٔ واکسیناسیون اصحاب رسانه و صداوسیما مردم را روشنگری کنند تا ترس از عوارض واکسن‌ها خنثی شود این واکسن‌ها مرگ‌ومیرها را کاهش می‌دهند.

بیژن سلیمان پور افزود: ایجاد اطمینان از سلامت و عوارض واکسن درگروهای مختلف سنی به‌ویژه در بین سالمندان اهمیت دارد و این‌که فردی که واکسن زده دیگر ناقل نیست باید بیشتر اطلاع‌رسانی شود باید در کنار واکسن زدن هم چنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم.

به گفته وی؛ وضعیت حضور کارکنان ادارات نامطلوب است و مدیران دستگاه‌های اجرایی در زمینهٔ حضور کارکنان بازنگری داشته باشند از خبرنگاران درخواست داریم با تولید محتوا و اطلاع‌رسانی مردم را نسبت به مسائل تخصصی در ارتباط با کرونا تفهیم کنند و این‌که به مردم اطلاع داده شود تغییر رنگ قرمز؛ نارنجی و زرد مدنظر نیست مردم باید در هر شرایطی موازین بهداشتی و ماسک و فاصله‌گذاری‌ها را رعایت کنند.

انتهای پیام/