فعالیت برجسته و درخشان ۱۱۵ گروه طلاب جهادی در کشور

به نقل از خبرگزاری مهر قم، مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قم گفت: گروه‌های جهادی طلاب در قرارگاه ویژه خوزستان با فعالیت ۴۰۰ نفر به مدت ۲۵ روز و در گروه ۲۰۰ نفری سلامت‌ محور، فعالیت درخشان و عالی داشتند.

محمود داودآبادی صبح دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران به مناسبت ۱۷ اردیبهشت سالروز تشکیل سازمان بسیج سازندگی، با بیان اینکه برنامه‌ها و اهداف سازمان بسیج سازندگی بر اساس مأموریت تعیین شده، در پنج محور عمران و زیرساخت، کمک‌های مومنانه، اشتغال، بهداشت و درمان و امور فرهنگی فعالیت می‌کند، گفت: احداث ۹۷ واحد مسکونی در منطقه معمولان استان لرستان بعد از وقوع سیل، یکی از اقدامات در حوزه عمران و زیرساخت بوده که سال گذشته تحویل داده شده است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قم افزود: ۵۰ واحد احداثی در سی سخت و ۲۱ واحد برای مددجویان با همکاری کمیته امداد استان نیز در این زمینه در حال ساخت است. ساخت مدرسه روستای چشمه شور، آب‌رسانی به ۲۵ روستای هدف، ساخت زمین چمن روستای علی‌آباد انقلاب، حفر چاه در ۷ روستای استان، جدول‌گذاری حاشیه شهر و برپایی کارگاه‌های اشتغال، از دیگر فعالیت‌ها در حوزه عمران و زیرساخت بوده که با اعتبار بالغ بر ۴۲ میلیارد تومانی در سال ۹۹ به اتمام رسیده که خیرین ۶۰ درصد از این اعتبار را تأمین نمودند.

وی با اشاره به بازسازی ۵۰۰ واحد مسکونی محرومان استان که با مشارکت خیرین در حال ساخت است گفت: در حال حاضر ۱۲۵ واحد، تعمیر و بازسازی کامل شده است. در حوزه کمک‌های مومنانه نیز ۹۵ هزار بسته از ۲۰۰ هزار بسته توسط سپاه استان آماده سازی شد. نزدیک به ۳۸ هزار بسته معیشتی با همکاری ناحیه بسیج دانشجویی و شورای هیئات مذهبی تهیه و توزیع شده است.

داودآبادی با اشاره به فعالیت ۱۱۵ گروه جهادی طلاب در بین ۵۶۰ گروه جهادی در سازمان بسیج سازندگی افزود: این گروه‌های جهادی طلاب در دو اقدام شاخص قرارگاه ویژه خوزستان با فعالیت ۴۰۰ نفر به مدت ۲۵ روز و گروه ۲۰۰ نفری سلامت محور طرح شهید سلیمانی، فعالیت‌های بسیار عالی و قابل تقدیری انجام داده‌اند.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قم با بیان اینکه در طول سال قبل با رویکرد اشتغال خانگی با معرفی بسیج سازندگی بیش از ۱۲.۵ میلیارد تومان پرداخت تسهیلات انجام گرفت که منجر به اشتغال ۷۳۱ نفر شده است.

وی در پایان نیز با اشاره به فعالیت صندوق‌های مردم یار، توسعه سلول‌های خورشیدی، فعالیت دهکده اقتصاد مقاومتی در حوزه دام و طیور و شیلات، گزارشی در زمینه حوزه بهداشت و درمان رویکرد طب ایرانی و اسلامی و تعمیر، بازسازی، احداث، زیباسازی و شاداب سازی مدارس نیز ارائه کرد.

انتهای پیام/