واکنش رئیس شورای اسلامی شهر قم به حادثه آتش‌سوزی شهرک شکوهیه/ خسارات به بیت المال جبران شود

به نقل از شهرنیوز، رئیس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به حادثه آتش‌سوزی در شهرک شکوهیه قم اظهار داشت: شرایط مراکز صنعتی به‌گونه‌ای است که هرلحظه امکان حادثه میسر است و نهادهای مسئول باید به زیرساخت‌ها و تجهیزات ایمنی برای رفع این مهم همت بیشتری داشته باشند.

عبدالله جلالی امروز در یکصد و نود و یکمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر مقدس که در سالن جلسات این شورا برگزار شد، با تبریک روز کارگر به فعالان حوزه کار و کارگری، اظهار داشت: رشد و توسعه هر کشور درگرو تلاش و کوشش در راستای تولید بوده و یکی از اثرگذاران این مسیر کارگران عزیز هستند.

رئیس شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: مدیریت شهری نیز به‌نوبه خود این روز را به کلیه عزیزان که در حوزه خدمات شهری، فضای سبز و پروژه‌های عمرانی مشغول فعالیت هستند تبریک گفته و از یاری این عزیزان در آبادانی شهر تشکر و قدردانی می‌کند.

جلالی تصریح کرد: دوازدهم اردیبهشت‌ماه سالروز شهادت استاد مطهری که روز معلم نام‌گذاری شده است را نیز به همه فرهنگیان، اساتید و فعالان تعلیم و تربیت تبریک عرض کرده و آرزوی توفیق برای این عزیزان داریم، به‌واقع خدمات جهادی این عزیزان در دوران کرونا قابل‌توجه بوده است و بیانگر اثرگذاری این قشر خدوم در تعالی جامعه به سمت رشد و توسعه روزافزون است.

وی با اشاره به حادثه آتش‌سوزی در شهرک شکوهیه عنوان کرد: متأسفانه دیروز شاهد حادثه تلخ آتش‌سوزی دریکی از شرکت‌های تولیدی در شهرک شکوهیه بودیم و علاوه بر خسارات‌های مالی، تعدادی از آتش‌نشانان خدوم سازمان آتش‌نشانی نیز دچار حادثه شده‌اند.

رئیس شورای اسلامی شهر قم با تأکید بر اینکه توجه به ایمنی و ایمن‌سازی در حوزه صنعت یکی از اساسی‌ترین نکات است، ابراز کرد: مسئولان مربوطه در این زمینه به‌ویژه شرکت شهرک‌های صنعتی قم باید به این مهم توجه ویژه داشته باشند تا در صورت بروز حادثه زیرساخت‌های مناسب موجود باشد.

جلالی با اشاره به وظایف سازمان آتش‌نشانی که صرفاً در حوزه محدوده شهری طبق قانون است، اظهار داشت: حکم اینکه اموال و جان‌عزیزان درخطر بوده است نیروهای خدوم آتش‌نشانی با تمام قدرت وارد عرصه شده‌اند، اما در این میان آسیب‌هایی نیز به اموال شهرداری واردشده است، این اموال متعلق به مردم بوده و باید جبران شود.

وی افزود: درخواست داریم شهردار گزارش مستندی به وزارت کشور ارسال کنند و درخواست جبران نمایند، موقعیت جغرافیایی شهر قم به‌گونه‌ای است که شاهد این‌گونه حوادث خواهیم بود و این مهم نیازمند توجه ویژه نهادهای مسئول به زیرساخت‌ها و تجهیزات ایمنی در شهرک‌های صنعتی استان است.
انتهای پیام/