راز گریه‌های پیامبر اکرم (ص) برای امام علی (ع)

به نقل از تسنیم قم، استاد حوزه علمیه گفت: عدالت و سیره امیرالمؤمنین(ع) هنوز در جهان معرفی نشده و باید دل‌وجان و فرزندان خود را بامحبت امام علی(ع) پرورش دهیم چون توشه‌ای بالاتر از معرفت و محبت امیرالمؤمنین(ع) در دنیا نداریم.

حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌الله فرحزاد در ویژه‌برنامه ماه مبارک رمضان که در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، اظهار داشت:  امیرالمؤمنین(ع) در همه ابعاد بی‌نظیر بودند ولی متأسفانه مردم آن دوران این امام همام را به‌خوبی نشناختند.

وی افزود: رسول خدا با گریه فرمودند ای علی جان ماه رمضانی خواهد آمد که محاسن تو غرق در خون می‌شود، کسی که با تو دشمنی کند با من دشمنی کرده و کسی که تو را بکشد من را کشته است و به یک معنا رسول خدا هم در ۲۱ رمضان به شهادت رسیدند.

استاد حوزه علمیه بیان کرد: پیامبر(ص) بارها برای امیرالمؤمنین(ع) گریه کردند، امام علی(ع) فرمود برای چه گریه می‌کنید که رسول خدا فرمودند برای غربت تو گریه می‌کنم و کینه‌هایی را مشاهده می‌کنم که پس از من علیه تو وجود دارد.

فرحزاد عنوان کرد: از امام باقر(ع) سؤال شد جنگ‌های دوران رسول خدا سخت‌تر بود یا امام علی(ع) که امام باقر(ع) فرمودند جنگ‌های امام علی(ع) به خاطر رسول خدا با مشرکان جنگ می‌کردند ولی امیرالمؤمنین(ع) با طلحه و زبیر و مسلمانان نماها جنگ کردند.

وی تصریح کرد: روایت داریم رسول خدا و امیرالمؤمنین(ع) در سن ۶۳ سالگی از دنیا رفتند، ۱۷ عدد موهای رسول خدا سفید شده بود ولی امیرالمؤمنین(ع) به خاطر زجر و مشکلاتی که دیدند همه موهایشان سفید شد.

استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: در روایت داریم که شب آخر عمر امیرالمؤمنین(ع) یک‌لحظه خوابیدند و پیامبر(ص) را در خواب دیدند و گفتند ای رسول خدا به تو شکایت می‌برم از کینه‌توزی امت از بس مرا اذیت کردند و رسول خدا فرمودند دعا کن و امام علی(ع) دعا کردند و گفتند مرا ببر و بهترین مردم را نصیبم کن و به حضرت زهرا(س) و رسول خدا ملحق شدند.

فرحزاد خاطرنشان کرد: عدالت و سیره امیرالمؤمنین(ع) هنوز در جهان معرفی نشده و باید دل‌وجان و فرزندان خود را بامحبت امام علی(ع) پرورش دهیم چون توشه‌ای بالاتر از معرفت و محبت امیرالمؤمنین(ع) در دنیا نداریم.

انتهای پیام/