اعزام ۲۰ خودرو و بیش از ۱۰۰ آتش نشان از قم به شهرک صنعتی نا ایمن

به نقل از خبرگزاری مهر قم، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: ۲۰ خودرو عملیاتی با بیش از ۱۰۰ آتش نشان به کارخانه مولدان شیمی در شهرک شکوهیه اعزام و در حال حاضر آتش به طور کامل اطفا شده است.

حمید کریمی با بیان اینکه در ساعت ۶:۰۲ دقیقه صبح یکشنبه خبر آتش‌سوزی در کارخانه مولدان صنایع شیمی واقع در شهرک صنعتی شکوهیه در ۲۰ کیلومتری شهر قم به مرکز فرماندهی آتش‌نشانی قم اعلام می‌شود، گفت: با توجه به گسترش و وسعت حریق و انفجارهای پشت سر هم که در این حادثه رخ می‌دهد، درخواست نیروی بیشتری می‌شود و تا پایان عملیات اطفا بیش از ۲۰ خودروی عملیاتی آتش نشانی و تانکرهای آبرسانی با بیش از ۱۰۰ آتش نشان به محل وقوع حادثه اعزام شدند.
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم با اشاره به اینکه در این حادثه آتش سوزی متأسفانه مواد اولیه کارخانه طعمه حریق شده بود و با تلاش همکاران من در آتش نشانی اجازه سرایت حریق به مخازن الکل و اوریکس داده نشد، افزود: در صورت حریق و آتش‌سوزی این دو مخزن، حادثه عظیمی در شهرک شکوهیه رخ می‌داد که خوشبختانه با تلاش نیروهای خدوم آتش نشانی این حادثه اتفاق نیفتاد.

وی با بیان اینکه متأسفانه در حین عملیات در زمان جاری شدن مواد مشتعل به سمت خودروی عملیاتی آتش نشانی، یک خودروی اسکانیا آتش نشانی به طور کامل در آتش سوخت و متأسفانه یک آتش‌نشان دچار مصدومیت و سوختگی شدید شد و در حال حاضر در بیمارستان فرقانی بستری شده است، ادامه داد: در این حادثه یک خودرو از خودروهای ایستگاه آتش نشانی شهرک شکوهیه نیز بر اثر جاری شدن مواد مذاب طعمه حریق شد و به طور کامل در آتش سوخت.

کریمی با اشاره به اینکه به علت حفاری در کوچه منتهی به کارخانه دچار حریق شده، راه فرار بسته شده بود و تعدادی از خودروهای شخصی اطراف این کارخانه نیز به صورت کامل در آتش سوخت، گفت: در حال حاضر این حریق به صورت کامل اطفا شده است و همکاران من به حالت آماده‌باش در محل حادثه مستقر و در حال لکه گیری هستند و از مردم عزیز طلب دعای خیر و سلامتی برای همکار مصدوم بستری شده در مرکز درمانی فرقانی هستیم.

وی با اعلام اینکه ۱ نفر دیگر از آتش‌نشان ها به مراکز درمانی انتقال داده شد و بعد از درمان مرخص شد، افزود: ۳ نفر از آتش‌نشان ها نیز به صورت سرپایی در صحنه وقوع آتش سوزی درمان و مداوا شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم با تاکید بر اینکه متأسفانه شهرک صنعتی شکوهی فاقد مواد اولیه ایمنی برای اطفا حریق در کارخانه‌ها است، ادامه داد: چرا باید هر ساله شهرک شکوهیه باعث ضرر و زیان به حوزه خدمات شهری شهرداری قم شود تا برای یک حادثه بیش از ۱۰۰ آتش نشان و ۲۰ خودرو عملیاتی را از شهر خارج کنیم و به شهرک صنعتی ناایمن بیاید.

کریمی در پایان گفت: شیرهای هیدرات آتش نشانی در شهرک شکوهیه و نزدیک محل حادثه فاقد آب بوده است و شیرهایی که در کارخانه باید شیلنگ برای اطفای حریق به آنها متصل می‌شد نیز فاقد آب بوده است که این مسائل بر سختی کار آتش نشانان در این محل افزوده است.
انتهای پیام/