وضعیت شیوع کرونا در قم به ثبات رسید‌

به نقل از تسنیم قم، استاندار قم گفت: با روند کنترلی شیوع کرونا در قم، امیدواریم بتوانیم این روند را نزولی کنیم.

بهرام سرمست در حاشیه جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ستاد ملی، گزارشی از وضعیت استان‌های مختلف به لحاظ شیوع کرونا داده شد که در بسیاری از استان‌ها، خوشبختانه وضعیت به ثبات رسیده است.

استاندار قم افزود: آن شیب تندی که برای ابتلا به بیماری در تعدادی از استان‌ها وجود داشت کاهش‌یافته و در کنترل است، هرچند تعدادی از استان‌ها همچنان درگیر شیب تند بیماری و بستری‌اند.

وی در مورد وضعیت قم تصریح کرد: با روند کنترلی شیوع کرونا در قم، امیدواریم بتوانیم در هفته جاری، این روند را نزولی کنیم و آمار بستری و ابتلا را کاهش دهیم.

سرمست ابراز کرد: به‌منظور پشتیبانی از کسبه و اصنافی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند در این ستاد تمهیداتی اندیشیده شد و قرار است چک‌های کسبه و اصناف در سیستم بانکی از نظر گواهی عدم پرداخت به تأخیر بیفتد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین امهال برخی مسائل مربوط به امور مالیاتی جز مصوباتی است که جزئیات آن ابلاغ می‌شود، در این ایام صنوفی داریم که تاکنون پروتکل‌ها رعایت کردند شرایط را با صبر و بردباری تحمل کنند.

استاندار قم عنوان کرد: از مؤمنین و متدینین نیز التماس دعا داریم و تقاضا داریم با فاصله‌گذاری اجتماعی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، شب‌های قدر را در فضای باز برگزار کنند تا این بیماری گسترش پیدا نکند.

انتهای پیام/